Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony

Jak w prosty sposób zamontować wiszące szafki w łazience?

:
Jak w prosty sposób zamontować wiszące szafki w łazience - foto

Łazienka to niezwykle istotne pomieszczenie w przestrzeni domowej. Warto niewątpliwie zatroszczyć się o to, by była funkcjonalna i estetyczna, niezależnie od tego, jakim dysponuje się metrażem. Szczególnie do małych łazienek, lecz nie tylko, nadają się idealnie szafki wiszące.

Jak przygotować się do montażu szafki łazienkowej wiszącej?

Przede wszystkim kluczowy jest wybór odpowiedniego modelu. Do małych łazienek lepiej pasować będzie płytka szafka, która może nie pomieści wiele, lecz jednocześnie nie zagraci pomieszczenia i nie utrudni korzystania z niej. Jeśli natomiast pomieszczenie ma spore wymiary, sprawdzi się również głęboka na 25 czy 30 cm szafka łazienkowa wisząca. Do wyboru są różne modele: szerokie i węższe, tzw. słupki. Kiedy już trafisz na ten właściwy, wymierz w sposób staranny wysokość, na której chcesz, aby ona zawisła, i ją wypoziomuj.  Zanim przystąpisz do pracy, koniecznie przejrzyj instrukcję, którą dołączył producent. To pozwoli uniknąć wielu błędów, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo montażu oraz na estetykę.

Do zamontowania szafki łazienkowej wiszącej będziesz potrzebować zawartych w zestawie elementów mocowania oraz narzędzi, takich jak na przykład wkrętarka. Jeżeli wykonasz po kolei wszystkie kolejne kroki omówione w instrukcji, montażu dokonasz szybko i bez komplikacji.

Jak zamontować szafkę łazienkową z umywalką?

W łazience szczególne znaczenie ma przestrzeń. To ona zapewnia swobodę podczas wykonywania codziennych czynności pielęgnacyjnych, warto więc zadbać o odpowiednie jej zaaranżowanie. Do popularnych rozwiązań należą szafki łazienkowe pod umywalkę. Jak odpowiednio dobrać i zamontować mebel? Taka szafka nie powinna być ustawiona bezpośrednio na podłodze, lecz podwieszona, by umożliwić posprzątanie powierzchni pod nią. Co więcej, podłoga w łazience niekiedy bywa mokra, a to niekorzystnie wpływałoby na surowiec, z którego wykonano dany model. Nadal zastanawiasz się, jaką szafkę łazienkową wisząca wybrać lub masz pytania odnośnie do jej montaż? Skorzystaj z pomocy eksperta.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.