Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony

Jak rozkładana drabina może zaoszczędzić czas przy sprzątaniu?

:
Jak rozkładana drabina może zaoszczędzić czas przy sprzątaniu - foto

Sprzątanie domu do dla jednych relaks, dla innych przykry obowiązek. Niezależnie od nastawienia wobec tej czynności warto ułatwić sobie życie i zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Mowa tu przede wszystkim o rozkładanej drabinie, która wprowadzić nową jakość do zarówno codziennej, jak i okresowej dbałości o mieszkanie.

W jakich czynnościach domowych pomocna będzie drabina?

Święta, wiosna, jesień – okazji do sprzątania jest wiele. Tak naprawdę gruntowne porządki w mieszkaniu robimy nawet kilka razy w roku. Chociaż na co dzień sprzątamy łatwo dostępne powierzchnie, to kurz nieubłaganie gromadzi się na wysokich szafkach, karniszach i innych niewidocznych powierzchniach. Z przyzwyczajenia często do jego zgarnięcia stajemy na czym popadnie – krzesłach, stołach, taboretach, czyli meblach zupełnie niedostosowanych do tego. To proszenie się o wypadek, a nawet tragedię.

Dla własnego bezpieczeństwa najlepiej więc zainwestować w rozkładaną drabinę. Okaże się ona nieoceniona w każdym domu i mieszkaniu. Dzięki podestowi z poręczą stanowi stabilne podłoże, z którego poziomu bez trudu można wytrzeć kurze, zebrać pajęczyny z kątów, wymyć okna, karnisze i zmienić firanki. Takie urządzenie pomoże też przy wymianie żarówki w żyrandolu.

Jaka drabina do domu?

Jeśli boisz się, że nie masz w mieszkaniu miejsca na drabinę, nic bardziej mylnego – drabina rozkładana zajmuje niewiele miejsca, gdy jest nieużywana. Bez problemu schowasz ją do szafy, za meble albo postawisz w przedpokoju. Tam też będzie cierpliwie czekała na kolejną rundę świątecznych porządków, albo na sytuacje wyjątkowe.

Czy drabiny są ciężkie?

Nowoczesne drabiny nie muszą być ciężkie i nieporęczne. Egzemplarze aluminiowe są lekkie jak piórko i z ich przenoszeniem poradzi sobie nawet największy chuderlak. Dzięki temu łatwo przestawić je z miejsca w miejsce i manewrować z nimi w ciasnych pomieszczeniach. Ułatwia to tez schowanie sprzętu w ustronne miejsce po skończonej pracy.

Nie obawiaj się też, że tak lekka konstrukcja jest niebezpieczna. Drabiny specjalne spełniają normy i posiadają odpowiednie atesty dopuszczające je do obrotu. tajemnica ich trwałości tkwi w odpowiednim wyprofilowaniu tworzących ją kształtowników. Dzięki temu są one odporne na zginanie. Warto wiedzieć, że drabiny rozkładane są bardzo stabilne i można je ustawić po środku pomieszczenia – nie potrzebują dodatkowej podpory w postaci ściany.

Do czego jeszcze przyda się drabina w mieszkaniu?

Rozkładana drabina przyda się w przy wielu innych okazjach:

  1. Malowaniu ścian, sufitów i innych szybkich remontów.

  2. Napraw, zajrzenia na dachy, do kominów albo otworów wentylacyjnych.

  3. Instalacji różnych urządzeń, takich jak wentylatory czy oświetlenie.

  4. Zrywanie i kładzenie tapet.

Jak widać inwestycja we własną drabinę na pewno szybko okaże się strzałem w dziesiątkę. Da też satysfakcję – lepiej mieć własny sprzęt, niż być na łasce sąsiada.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.