Jak przygotować salę konferencyjną na spotkanie - foto

Jak przygotować salę konferencyjną na spotkanie?

Organizacja konferencji może przysporzyć nam wielu stresów. Naturalną rzeczą jest chęć zadbania o to, by każdy fragment spotkania wypadł jak najlepiej, a już z pewnością bez żadnych gaf. Wszystko to jest na szczęście na wyciągnięcie ręki, o ile uprzednio odpowiednio zadbamy o salę. Czeka nas długotrwałe planowanie i podejmowanie decyzji. Podpowiadamy, jak się przygotować i na co zwrócić uwagę.

Podstawy, czyli czystość, porządek i ład

Zacznijmy od rzeczy pozornie banalnej, a mianowicie od porządku. W sali konferencyjnej musi panować ład. Nie będziemy mówić o tym, że niedopuszczalne są pozostawione w nieładzie przedmioty i niepościerany kurz – o tym wie każdy. Tym, na co już nie wszyscy muszą zwracać uwagę, są niepasujące elementy wystroju wnętrza. Pamiętajmy, że to, jak zostaniemy odebrani my sami (będący przecież gospodarzami wydarzenia), mocno zależeć będzie od wrażenia, jakie wywrze na gościach lokum, do którego zostaną zaproszeni. Wszystko w myśl zasady „jaki pan, taki kram”. Zadbajmy o to, by wystrój sali był spójny. Krzykliwe wzory, jaskrawe kolory, kiczowate dodatki z całą pewnością są niepożądane. Dobrym akcent to kwiaty, o ile są świeże.

Sprzęt w pogotowiu, przydatne przedmioty pod ręką

Z całą pewnością będziemy potrzebowali sprzętu. Upewnijmy się, czy wszystko działa, jak należy. Byłoby niezręcznie, gdyby okazało się, że przez nasze niedopatrzenie nie działa mikrofon, głośnik, rzutnik czy projektor. Miejmy w pamięci, że każde nieplanowane usuwanie nawet błahych usterek dezorganizuje konferencję, wprowadza zamieszanie i zabiera czas. Uprzednie sprawdzenie kondycji urządzeń to konieczność. Niestety nawet najdokładniej zaplanowana konferencja może stać się areną walki z techniką, która nagle po prostu przestała działać. Z tego względu w miarę możliwości dobrze jest dysponować sprzętem zapasowym. Liczne sale konferencyjne w Warszawie i innych miejscach dysponują własnym sprzętem elektronicznym.

Poczęstunek – zorganizuj go mądrze

Poczęstunek dla uczestników (o ile jest planowany), powinien odbywać się w sali innej niż ta, w której toczą się dyskusje. Dzięki temu koncentracja nie ulegnie rozproszeniu, a nasze krzesła się nie pobrudzą. Dobrym pomysłem są sale konferencyjne Kraków bądź w innym mieście dysponujące własną stołówką albo nawet restauracją. Nie jest to oczywiście wymóg bezwarunkowy, bo dziś szerokie usługi świadczą firmy cateringowe. Dobrze jest, gdy goście mają swobodny i niczym nieograniczony dostęp do napojów oraz przekąsek. Jeżeli organizujemy spotkanie typowo biznesowe, to pamiętajmy, że niezwykle ważnym elementem powinien być właśnie czas posiłku. Sprzyja on integracji i skłania do luźniejszych kontaktów.

Detale są ważne

Można odnieść wrażenie, że kolor ścian czy odczuwalny w sali zapach to nie wiele znaczące detale. Tymczasem to właśnie na nie należy zwrócić szczególną uwagę. Może się oczywiście zdarzyć tak, że pomimo naszego doskonałego przygotowania, nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. Na powodzenie konferencji składają się liczne czynniki, ale na szczęście na większość z nich mamy duży wpływ.