Jak przechowywać klucze w przydomowym warsztacie - foto

Jak przechowywać klucze w przydomowym warsztacie?

135 razy oglądano

Szybki dostęp do potrzebnych narzędzi jest kluczowy, jeśli chce się przeprowadzać naprawy, montaże i tego typu prace w sposób płynny oraz bez szargania nerwów. Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym sposobom organizacji oraz przechowywania przyborów warsztatowych.

Zestaw kluczy imbusowych w skrzynce narzędziowej

To bodaj najchętniej stosowane rozwiązanie zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Wynika to przede wszystkim z mobilności skrzynki narzędziowej. Można ją wziąć ze sobą w teren lub prosto do pokoju, w którym przyda się zestaw kluczy imbusowych. Trzeba bowiem pamiętać, że znajdują one zastosowanie głównie do składania mebli, choć równie dobrze poradzą sobie z dokręcaniem części rowerowych.

Jeśli nie planuje się podróżowania ze skrzynką narzędziową, to i tak warto mieć ją w przydomowym warsztacie. Nigdy nie wiadomo, w jakiej sytuacji się znajdziemy. Poza tym są one zazwyczaj podzielone na szereg mniejszych boksów. W ten sposób ułatwiają organizację kluczy imbusowych, nasadowych, oczkowych, nastawnych, rurowych i wszystkich pozostałych. Wystarczy trzymać komplety w oddzielnych przedziałach, aby natychmiast zidentyfikować potrzebne przybory.

Klucze nastawne na tablicy warsztatowej

Należy do niezwykle przydatnych produktów ze względu na łatwy dostęp do narzędzi. Klucz nastawny zawiesza się na uchwytach osadzonych w otworach montażowych. Dzięki temu można niemal dowolnie skonfigurować całą przestrzeń. Na dodatek przybory są dobrze wyeksponowane, więc nie trzeba ich szukać. A uporządkowane zestawy na swoim miejscu robią bardzo dobre wrażenie, co z pewnością nie przeszkadza w pracy.

Podobnym, a zarazem bardzo ciekawym rozwiązaniem są listwy magnetyczne. Jak łatwo domyślić się po ich nazwie, wykorzystują magnesy o dużej sile przyciągania. Są w stanie utrzymać na ścianie nawet kilkunastokilogramowe przybory. Oczywiście w przypadku kluczy nastawnych nie ma potrzeby inwestować w tak mocne listwy, ponieważ ich waga sięga zaledwie kilkuset gramów. W związku z tym utrzymają pełen zestaw.

Zestawy kluczy w regałach z otwartymi półkami

Ostatnim godnym uwagi sposobem przechowywania narzędzi są tradycyjne regały. Muszą one jednak posiadać otwarte półki. W przeciwnym wypadku sięganie po klucze nastawne będzie po prostu utrudnione. To szczególnie ważne ze względu na to, że sięga się po nie stosunkowo często. W każdym domu – a zwłaszcza w domu majsterkowicza – trzeba od czasu do czasu coś przykręcić, zamontować czy naprawić.

Tak więc regał z otwartymi półkami nie będzie powodować frustracji, że najpotrzebniejszy klucz nie znajduje się w zasięgu ręki, a jego odłożenie wymaga wykonania kilku zupełnie zbędnych ruchów.

Warto jeszcze wspomnieć o szufladach, boksach i półkach ściennych, a nawet zamykanych szafach, choć są one mniej wygodne w porównaniu do powyższych rozwiązań. Z pewnością pomieszczą pełen zestaw kluczy imbusowych czy nastawnych. Lepiej jednak postawić na sprawdzone produkty, które wymieniliśmy w niniejszym artykule.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.