Jak oświetlić warsztat samochodowy - foto

Jak oświetlić warsztat samochodowy?

110 razy oglądano

Odpowiednie oświetlenie warsztatu samochodowego to jeden z najmniej oczywistych sposobów na podniesienie komfortu pracy i zwiększenie bezpieczeństwa fachowców. Najbardziej istotne jest to w przypadku warsztatów lakierniczych i firm oferujących szeroko pojęte usługi auto-detailingu, ale nawet u wulkanizatora czy tradycyjnego mechanika nie powinno zabraknąć dopasowanych do specyfiki prac źródeł światła. Jakie rodzaje oświetlenia sprawdzają się najlepiej w warsztatach samochodowych? Dlaczego opłaca się zainwestować w nowoczesne akcesoria oświetlające? Jak i gdzie mocować źródła światła? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym poradniku.

Dlaczego latarki z magnesem są tak popularne w środowisku warsztatowo-garażowym?

Inwestycja w wysokiej jakości oświetlenie sufitowe to świetny początek zarówno w przypadku profesjonalnych warsztatów, jak i najzwyklejszego przydomowego garażu. Umieszczone wysoko źródło światła przydaje się przede wszystkim w trakcie prac polerskich oraz generalnych porządków, ale nie jest ono zupełnie pomocne w chwili, gdy trzeba zrobić cokolwiek w kabinie, pod maską lub pod nadwoziem. W tego rodzaju sytuacjach mobilne źródła światła z funkcją ekspresowego montażu stają się niezastąpione. Można oczywiście korzystać z lamp na stelażach, ale w praktyce dużo wygodniejszym rozwiązaniem są latarki z magnesem. Są one niezwykle praktyczne podczas napraw samochodowych, ponieważ bez trudu przyczepić je można do większości elementów pod autem oraz w komorze silnika. W trudno dostępnych miejscach doskonale sprawdzają się także latarki czołowe, które potocznie nazywa się czołówkami. Sklep.doko.pl pochwalić się może bogatą ofertą źródeł światła oraz akcesoriów peryferyjnych (np. uchwyty, mocowania, oprawy oświetleniowe, przewody itp.).

Czy latarki ledowe to jedyne akcesoria niezbędne do pracy w warsztacie samochodowym?

Dobranie odpowiedniego rodzaju oświetlenia w stosunku do planowanych prac naprawczych lub pielęgnacyjnych pozwala zminimalizować szanse na nieumyślne uszkodzenie części albo lakieru auta. W trakcie naprawy układu napędowego, zawieszenia oraz elementów wydechu, szczególnie przydatne okazać się mogą lampy podłogowe lub warsztatowe latarki z przynajmniej kilkumetrowym przewodem i wtyczką do zwykłego gniazdka. Mając na względzie trwałość i odporność tymczasowego źródła światłą można zainwestować też w lampę warsztatową z możliwością łatwej wymiany żarówki. Wszystkie wspomniane powyżej rozwiązania znaleźć można w starannie wyselekcjonowanej pod kątem wysokiej jakości i funkcjonalności ofercie sklep.doko.pl.

Gdzie i jak zamocować źródła światła w warsztacie?

Wybierając optymalną konfigurację oświetlenia do warsztatu samochodowego lub domowego garażu, warto pamiętać o tym, iż nie każdy rodzaj lampy oraz żarówki nadaje się do pracy w tego rodzaju środowisku. W niewielkich przestrzeniach szybko nagrzewające się oświetlenie może stanowić poważny problem, podobnie jak niezabezpieczone przed odpryskami lampy na niskiej wysokości.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.