Jak działa infolinia z poradami prawnymi?

Jak działa infolinia z poradami prawnymi?

91 razy oglądano

Nie wszystko w życiu można przewidzieć. Czasami spotykają nas niespodziewane trudności, takie jak: wypadek samochodowy, pobicie, kradzież. Nie zawsze wiemy, jak na daną sytuację zareagować. W takich okolicznościach warto skorzystać z infolinii z poradami prawnymi.

Infolinia z poradami prawnymi – co to takiego?

Porada prawna przez telefon to całodobowa infolinia, która umożliwia przedsiębiorcom i osobom fizycznym uzyskanie telefonicznej opieki prawnej. Linia obsługiwana jest wyłącznie przez prawników – adwokatów i radców prawnych. Infolinia czynna jest także w weekendy i święta.

Infolinia z poradami prawnymi – jak działa?

Aby skorzystać z infolinii z poradami prawnymi, wystarczy mieć dostęp do sieci telefonicznej lub Internetu. Konsultacja z prawnikiem odbywa się online – przez telefon lub w formie wideoporady.

Infolinia z poradami prawnymi – jakie usługi oferuje?

Infolinia z poradami prawnymi umożliwia uzyskanie profesjonalnej opinii prawnej. Prawnicy udzielający konsultacji mogą również odpowiedzieć na różnorodne pytania natury prawnej czy sporządzić dokumenty prawne (np. pozew o rozwód, umowę przedmałżeńską).

W jakich sytuacjach skorzystać z infolinii z poradami prawnymi?

Opinii prawnej warto zasięgnąć w wielu różnych okolicznościach. Świadoma ocena sytuacji, w której się znajdujemy – z perspektywy prawnej – pozwala na podejmowanie racjonalnych i przemyślanych decyzji. W sprawach typu stłuczka na wakacjach zakładanie działalności gospodarczej czy wystąpienie o rozwód nie warto kierować się emocjami i dobrze jest skonsultować się ze specjalistą, który trzeźwo i z dystansem przeanalizuje nasze położenie.

Czy osoba fizyczna może skorzystać z infolinii z poradami prawnymi?

Infolinia z poradami prawnymi skierowana jest nie tylko do przedsiębiorców – mogą z niej skorzystać również osoby fizyczne, czyli nieprowadzące działalności gospodarczej.

Tajemnica zawodowa radcy prawnego i adwokata

Wszystkich członków palestry obejmuje tajemnica zawodowa. Oznacza to, że radcy prawni i adwokaci są zobowiązani prawnie do zachowania w tajemnicy szczegółów dotyczących życia ich klienta. Nie należy więc obawiać się konsultacji z prawnikiem.

Czym się różni adwokat od radcy prawnego?

Zarówno adwokat, jak i radca prawny jest umocowany do reprezentowania przedsiębiorców czy osób fizycznych przed sądem w sprawach rodzinnych, cywilnych, gospodarczych czy karnych. Przedstawiciele obu tych zawodów mogą udzielać porad prawnych i wydawać opinie prawne. Adwokaci, w przeciwieństwie do radców prawnych, nie mogą pozostawać w stosunku pracy, czyli nie mogą być zatrudnieni na umowę o pracę – jest to jedyna realna różnica pomiędzy tymi dwoma zawodami.

Infolinia z poradami prawnymi to infolinia, dzięki której kontakt z prawnikiem jest wyjątkowo prosty. Można z niej skorzystać również w nocy czy w weekendy – w ten sposób możemy w krótkim czasie uzyskać informacje na temat swojej sytuacji prawnej i zaplanować kolejne kroki.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.