Innowacyjne funkcje smart kid belt - co warto wiedzieć - foto

Innowacyjne funkcje smart kid belt – co warto wiedzieć?

111 razy oglądano

Pasy bezpieczeństwa to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pojazdu, który pozwala ograniczyć ryzyko wystąpienia przykrych konsekwencji wypadku drogowego. Zgodnie z przepisami prawnymi, pasy musi zapinać niemal każdy, w tym również dzieci. Najmniejsi pasażerowie muszą dodatkowo jeździć w fotelikach oraz dedykowanej do niej uprzęży. Niestety, takie rozwiązanie zajmuje bardzo dużo miejsca, przez co przewożenie pozostałych pasażerów jest mocno utrudnione. Niedawno powstała jednak ciekawa alternatywa dla fotelika, która zajmuje minimum wolnej przestrzeni. To SMART KID BELT.

Czym tak naprawdę jest Smart Kid Belt?

Smart kid belt to dedykowany pas do samochodu, wykonany w całości z tworzywa sztucznego. Zgodnie z opisem producenta produkt, stanowi alternatywę dla tradycyjnego fotelika. Pas pozwala na łatwe dopasowywanie go do wzrostu dziecka, dzięki czemu może być stosowany nawet w przypadku przewożenia pięciolatków. Twórcy idei bezpiecznego pasu rekomendują stosowanie produktu dla dzieci mających od 5 do 12 lat. Przy założeniu, iż dziecko waży od 15 do 36 kilogramów. Głównym założeniem działania pasa jest ustabilizowania pozycji odcinka biodrowego oraz barkowego. Skuteczność działania wynalazku została potwierdzona licznymi badaniami, w tym również przeprowadzanymi w certyfikowanych warunkach. Producent wskazuje chociażby na certyfikat ECE, który potwierdza spełnienie prawnych wymogów dotyczących wymagań technicznych wyrobu.

Funkcje nowej alternatywy dla fotelika – jakie najważniejsze?

Ogromną zaletą funkcjonalną tego akcesorium jest zwiększenie dostępnej przestrzeni w samochodzie. Przewożenie trójki dzieci na tylnej kanapie auta nie stanowi już większego problemu. Usunięcie fotelików, a w zamian nich umieszczenie inteligentnego pasa, znacząco przyczynia się do poprawy komfortu podróżowania. Inną zauważalną korzyścią jest niewielki rozmiar produktu, który pozwala na przechowywanie Smart Kid Belt w samochodowym schowku, a nawet w luce drzwiowej. Można zatem go łatwo przenosić np. pomiędzy pojazdami. Co istotne, pas jest:

  • uniwersalny – pasuje do każdego typu pojazdu samochodowego;
  • wszechstronny – może być używany również przez dorosłych niskiego wzrostu;
  • ekonomiczny – kosztuje zdecydowanie mniej, niż zwykły fotelik.

Dla kogo przeznaczony jest ten produkt?

Tym nowoczesnym rozwiązaniem zainteresują się z pewnością rodzice posiadający minimum dwoje dzieci. Nie trudno wyobrazić sobie, jak problematyczne może być podróżowanie z bardzo ograniczoną przestrzenią w samochodzie. Szczególnie, gdy mowa o dalszym wyjeździe na wspólne ferie lub wakacje. Ważną kwestią użytkową dziecięcego pasa samochodowego jest dopuszczenie produktu do szerokiego stosowania w wielu krajach świata. Jak wskazuje producent, jego rozwiązanie uzyskało homologację w kilkudziesięciu krajach, w tym w oczywiście państwach Europy. Pas Smart Kid Belt spełnia te same funkcje co fotelik. Przytrzymuje i reguluje położenie wbudowanego pasa bezpieczeństwa do sylwetki dziecka. Uniemożliwia podnoszenie się poziomego fragmentu pasa ponad odcinek biodrowy. Jednocześnie stabilizuję pozycję górnej części pasa, zapobiegając jego przesuwaniu się w inne miejsce. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, które może być wykorzystywane przez wiele lat, wraz z dorastaniem dziecka.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.