Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony
:
Grzejnik płytowy - co to jest i jak działa - foto

Grzejniki płytowe to rozpowszechnione na szeroką skalę urządzenia grzewcze, z którymi można się spotkać w budynkach mieszkalnych. Charakteryzują się stosunkowo prostą budową, ponieważ składają się z połączonych ze sobą arkuszy blach. Na jakiej zasadzie działają takie grzejniki i czy warto w nie inwestować w domowych pomieszczeniach?

Grzejniki płytowe – jak działają? Co trzeba wiedzieć?

W nowocześnie zaprojektowanych grzejnikach płytowych znajdują się pionowe oraz poziome kanały, którymi przepływa gorąca woda. Najpierw ciepło przenika do płyt, a następnie do powietrza. Ogromną popularnością cieszą się grzejniki z konwektorami, dzięki którym można liczyć na znacznie efektywniejsze działanie. Konwektor wpływa na zwiększenie mocy grzejnika, tak aby nie trzeba było martwić się tym, iż w domu będzie zimno. Konwektory są zbudowane w taki sposób, aby skutecznie ogrzewać powietrze i przytwierdza się je do płyt (jeden konwektor na jednej płycie). Woda w grzejnikach płytowych może być rozprowadzana na dwa podstawowe sposoby, a mianowicie:

  • od góry – dzięki temu jest rozprowadzana po wszystkich płytach,
  • szeregowo – najpierw gorąca woda dociera do płyty znajdującej się najdalej od ściany, a następnie płynie do dalszych płyt.

Kuszącą opcją dla wymagających inwestorów okażą się grzejniki łazienkowe Purmo, które odpowiadają za utrzymanie maksymalnego komfortu cieplnego nawet w porze jesienno-zimowej. Od tej pory nie będzie problemów z braniem kąpieli lub prysznica. To gwarancja wytrzymałości, solidności wykonania i zastosowania najwyższej klasy materiałów.

Grzejniki płytowe – czy warto w nie inwestować? Jak regulować temperaturę?

Grzejniki płytowe niosą za sobą wiele zalet. Wystarczy wspomnieć o nowoczesnym designie i bardzo estetycznym wyglądzie, dzięki czemu dopasuje się je do większości łazienek i pomieszczeń domowych (głównie urządzonych na styl minimalistyczny, nowoczesny i tradycyjny). Grzejniki należące do tej kategorii szybko się nagrzewają i skutecznie rozprowadzają ciepło po całym pomieszczeniu.

Jeśli chodzi o regulację temperatury w grzejnikach płytowych nie powinno to być dla domowników większym wyzwaniem. Odpowiada za to termostat (przy podłączeniu bocznym wkładka termostatyczna znajdzie się na zewnątrz urządzenia grzewczego i będzie otoczona korpusem z głowicą, a przy podłączeniu dolnym wkładka termostatyczna jest umiejscowiona we większości grzejników). To właśnie głowica (na której umieszczona jest skala) umożliwia swobodną regulację temperatury w wybranym pomieszczeniu. 

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.