Wszywka alkoholowa znana jest na całym świecie. Wspomaga ona leczenie choroby alkoholowej. Poprzez swoje działanie pomaga ona jednostce wytrwać w postanowieniu o zachowaniu trzeźwości.

Wszywka alkoholowa jest bardzo skuteczna a koszty terapii są stosunkowo niewielkie. Jakie atuty posiada jeszcze wszywka alkoholowa?

Zarys historyczny

Znane dziś na całym świecie działanie wszywki odkryto w XX wieku. To wtedy dwóch duńskich naukowców zaobserwowało u pacjentów objętych kuracją Esperalem dziwne objawy po spożyciu alkoholu. Zaintrygowani własnym odkryciem postanowili rozpocząć badania. Wyniki badań wykazały, że Esperal hamuje metabolizm alkoholu w organizmie. Odkrycie to pozwoliło na rozwój leczenia choroby alkoholowej.

Wszywka alkoholowa znana jest na całym świecie i w wielu miejscach stosowana jest do dziś. Najczęściej usłyszeć można o niej w krajach wschodnich. W zachodnich krajach europejskich zakazano stosowanie. W Polsce wszywka alkoholowa stosowana jest do dziś jednak w latach 2008 – 2010 jej produkcja oraz stosowanie było zakazane. Na cofnięcie zakazu wpłynęła wysoka skuteczność wszywki w leczeniu choroby alkoholowej.

Jak działa wszywka alkoholowa?

Esperal Warszawa https://wszywkaalkoholowawarszawa.pl/ blokuje rozkład alkoholu w organizmie. W konsekwencji osoba uzależniona doświadcza bardzo silnych, długotrwałych i nieprzyjemnych dolegliwości. Zaszyte w organizmie tabletki Esperalu stale wydzielają do krwi jednostki substancję czynną – disulfiram. Odpowiada ona za blokowanie enzymu, który umożliwia rozpoczęcie procesu dehydrogenazy aldehydowej. Jednak, aby dokładnie zrozumieć jej działanie, najpierw należy opisać uproszczony schemat rozkładu alkoholu w organizmie.

Dostarczony do organizmu etanol rozkłada się na prostszą postać. Dzieje się to podczas procesu dehydrogenazy alkoholowej. Następnie uruchomiony zostaje odpowiedni enzym, który aktywuje proces dehydrogenazy aldehydowej. To w jej wyniku szkodliwy aldehyd octowy zostaje przekształcony do bezpiecznej postaci kwasu octowego.

W organizmie, w którym znajdują się tabletki z Esperalem całość tego procesu nie może się wydarzyć. W wyniku tego nie może dojść do procesu dehydrogenazy aldehydowej, ani rozłożenia aldehydu. Nagromadzenie się szkodliwej substancji powoduje wystąpienie silnych dolegliwości zatrucia alkoholowego.

Wszywka alkoholowa działa również jako terapia awersyjna. Oddziałuje ona na emocje i uczucia jednostki takie jak lęk, strach, wstręt, awersja czy odraza. Osoby uzależnione nie sięgają po alkohol, gdyż boją się doświadczenia silnych i negatywnych dolegliwości. Osoby, które już ich doświadczyły najczęściej odczuwają wstręt do tej substancji. Esperal nie leczy choroby alkoholowej, ale pomaga w utrzymaniu abstynencji.

Dla kogo przeznaczony jest Esperal?

Wszywka alkoholowa przeznaczona jest dla osób uzależnionych od alkoholu, które są pełnoletnie oraz wyrażają samodzielną i świadomą zgodę na podskórne podanie Esperalu. Oznacza to, że nie można podać Esperalu bez zgody i wiedzy pacjenta, ani na prośbę osób trzecich.

Stosowanie wszywki alkoholowej zalecane jest osobom, które podjęły już samodzielną decyzję o zaprzestaniu spożywania alkoholu jednak potrzebują one lub chcą mieć dodatkowe wsparcie, zabezpieczenie i motywację do wytrwania w trzeźwości w trudnych chwilach.

Jak wygląda zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej?

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad. Jego celem jest zebranie niezbędnych informacji na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, jego schorzeń, przyjmowanych leków oraz wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Specjalista wykonuje na ciele pacjenta, w okolicy łopatek lub pośladków, niewielki nacięcie tak, aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. W powstałym otworze lekarz umieszcza tabletki disulfiram domięśniowo. Następnie Lekarz zakłada pacjentowi szwy. W zależności od wybranego pakietu zabiegu, szwy mogą być rozpuszczalne lub nie. W przypadku zastosowania tych drugich pacjent musi zgłosić się na ich ściągnięcie po upływie od dziesięciu do czternastu dni.

Zabieg ten trwa około trzydziestu minut, wykonywany jest w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki. Zabieg wykonuje doświadczony lekarz chirurg.

Jak postępować po zabiegu podskórnego podania wszywki alkoholowej?

Pacjent od razu po zabiegu jest wypisywany do domu. Esperal jest substancją bezpieczną dla organizmu, które nie wywołuje żadnych dodatkowych objawów. Dolegliwości pojawiają się wyłącznie po spożyciu alkoholu. Zabieg nie wpływa na życie codzienne po zabiegu można wrócić do codziennych czynności m.in. prowadzenie pojazdu. Po zabiegu zaleca się powstrzymanie się od aktywności fizycznej na okres około dwóch tygodni. Pacjent po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji, ani hospitalizacji. Należy jednak uważnie obserwować swój organizm oraz reagować najszybciej jak to możliwe po zauważeniu niepożądanych objawów. Dolegliwości, które powinny zaniepokoić to senność, męczliwość, zakażenie rany, reakcja alergiczna, stany lękowe, stany depresyjne czy schizofrenia. Trzeba jak najszybciej skontaktować się z lekarzem specjalistą.

Jaka jest skuteczność wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa cieszy się wysoką skutecznością. Osoby uzależnione nie spożywają alkoholu podczas terapii Esperalem. Nie ma ona jednak działania leczniczego czy terapeutycznego, dlatego równolegle zaleca się podjęcie terapii leczenia uzależnień. Posiadanie wszywki alkoholowej nie sprawi, że odczuwanie głodu alkoholowego zniknie. Osoba uzależniona od alkoholu nadal będzie odczuwać bardzo silną potrzebę sięgnięcia po tą substancję. Prawdopodobnie nie uczyni tego, z obawy przed bolesnymi konsekwencjami, a nie dlatego, że zrozumie negatywny wpływ alkoholu na własne życie.

Osoby, które nie popierają stosowania wszywki alkoholowej podkreślają swoją obawę o to, że po zakończonym działaniu Esperalu, jednostka bardzo szybko powróci do nałogu, gdyż nie będzie już widma kary.

Jakie dolegliwości pojawią się po spożyciu alkoholu?

Już w ciągu kilku minut od spożycia alkoholu jednostka doświadcza silnego bólu głowy, zawrotów głowy, wymiotów, biegunki, nudności, skoków ciśnienia, przyspieszonej akcji serca, kołatania serca, potliwości, zmian temperatury ciała, uczucia lęku, uczucie niepokoju, drgawek, drżenia mięśni, ogólnego osłabienia organizmu i innych. Im większa ilość alkoholu w organizmie tym silniejsze i dłużej trwające objawy.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

O Autorze
Administrator

Administrator - to ja. Pasjonuję się dobrą książką, internet to moja kraina. Lubię spędzać wolne chwile w górach i nad morzem. Zaś prywatnie cenię najbliższych za wsparcie, jakie mi okazują na co dzień.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne w Serwisie