Dlaczego onboarding jest ważny - foto

Dlaczego onboarding jest ważny?

97 razy oglądano

Onboarding w wolnym tłumaczeniu oznacza przywitanie i wdrożenie nowego członka załogi na pokładzie. Jest to niejako „przedłużenie” procesu rekrutacji i bardzo ważny proces przy zatrudnianiu nowych pracowników. Dowiedz się dlaczego.

Onboarding zapewnia zwrot inwestycji na rekrutację

Skuteczny onboarding sprawia, że pracownik szybciej wdraża się w swoje obowiązki i uzyskuje samodzielność. Dzięki odpowiedniemu przywitaniu na stanowisku istnieje znacznie większa szansa, że dana osoba pozostanie z firmą na dłużej. Tym samym rotacja pracowników się zmniejsza, a firma zyskuje dzięki stałemu i zaangażowanemu zespołowi. Onboarding zapewnia dobre pierwsze wrażenie, które jest kluczowe, ponieważ 90% pracowników w pierwszych 6 miesiącach podejmuje decyzję dotyczącą tego, czy pozostać w firmie.

Dzięki onboardingowi wzrasta poziom identyfikacji z firmą

Odpowiednie przywitanie w firmie i wdrożenie w kulturę organizacyjną sprawia, że pracownik czuje się mile widziany już od pierwszego dnia. Dzięki temu szybko zaczyna również wzrastać jego poziom identyfikacji z firmą. To przekłada się z kolei na większą lojalność i zaangażowanie. Proces adaptacji jest dzięki onboardingowi skrócony, a tym samym nowa osoba szybciej staje się pełnoprawnym członkiem zespołu. Takie działanie wpływa też na poprawę wizerunku firmy.

Onboarding a produktywność pracownika

Onboarding jest też niezwykle korzystny dla pracownika. Pozwala mu zdecydowanie łatwiej wejść w nowe środowisko i zintegrować się z członkami zespołu. Jasne przedstawienie sposobu funkcjonowania organizacji i zadań, które do niego należą to czynnik, który dodatkowo wpływa na redukcję stresu i poprawę satysfakcji z zatrudnienia. To z kolei przekłada się na większą motywację i produktywność – na czym korzysta także pracodawca.

Zadbaj o skuteczny onboarding

Onboarding nie jest skomplikowany ani kosztowny, a mimo to wiele form o nim zapomina. Jeśli nie chcesz martwić się o zbyt dużą rotację pracowników czy też niedostateczne wdrożenie nowych osób, opracuj odpowiednie procedury już teraz. Na pewno Ci się to opłaci!

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.