Czym się charakteryzują lamele i gdzie znajdują swoje zastosowanie

Czym się charakteryzują lamele i gdzie znajdują swoje zastosowanie?

163 razy oglądano

Elastyczne pasy z PCV, czyli lamele, to produkt, który znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach. Lamele, określane również mianem kurtyn pasowych, doskonale zastępują tradycyjne drzwi. Ich zadaniem jest zapewnienie płynnego i bezproblemowego poruszania się między pomieszczeniami, np. magazynowymi, choć nie tylko.

Czym jeszcze charakteryzują się elastyczne i transparentne pasy i jakie zalety przynosi ich zastosowanie?

Kotary drzwiowe w formie lameli

Elastyczność kotar paskowych pozwala na swobodne przemieszczenie się osób oraz pojazdów. Sprawdzają się zatem zamontowane w otworach drzwiach, np. na magazynach, halach produkcyjnych, chłodniach, zakładach artykułów spożywczych i w wielu innych miejscach. Wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość przemieszczania.

Służą ponadto do wydzielania stanowisk pracy. Chociażby lamele spawalnicze, które pozwalają na bezpieczną i bezproblemową pracę danej osoby, na terenie dużego zakładu. Oddzielenie niewielkiej strefy, w której odbywają się prace spawalnicze, to ochrona dla osób poruszających się po zakładzie.

Optymalizacja kosztów

W przypadku kurtyn pasowych można mówić o optymalizacji kosztów. Dzięki swobodnemu przemieszczaniu się osób i pojazdów, zadania realizowane są szybciej, co wpływa na efektywność wykonywanych prac.

Duże znaczenie ma zapobieganie utracie warunków panujących w danym pomieszczeniu lub miejscu. Podczas ciągłego otwierania tradycyjnych drzwi, dochodzi do wahań temperatur, dostawania się zanieczyszczeń do wnętrz obiektów. Może to wpływać negatywnie na przechowywane, produkowane i transportowane artykuły. Ma ponadto niekorzystny wpływ na pracę poszczególnych osób.

Wybór przesłony drzwiowej w postaci kotar paskowych, to zaś gwarancja utrzymania warunków panujących w danym miejscu pracy lub całym obiekcie. Minimalizowanie negatywnych konsekwencji niemożności utrzymania odpowiednich warunków, wspomnianej temperatury, wilgotności bądź innych parametrów. To wszystko ma znaczenie dla optymalizacji kosztów.

Dopasowanie do potrzeb danej branży

Lamele spawalnicze, jak i inne typy kurtyn paskowych, choć wizualnie nie różnią się w znaczącym stopniu od siebie, ich poszczególne cechy w trakcie produkcji zostają dopasowane indywidualnie do potrzeb danej branży.

Elastyczne pasy z PCV mogą być wykonane w wybranym kolorze, z materiału samoczynnie gasnącego, dostosowane do warunków temperaturowych, które panują w danym obiekcie.

Te i innego rodzaju kurtyny wykonuje firma, której szczegółową ofertę można znaleźć na stronie https://www.kurtynypasowe.pl/.

Warto pamiętać o tym, że to stosunkowo proste i niedrogie rozwiązanie, w porównaniu do zalet ze sobą niosących.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.