Czy konieczne jest rejestrowanie firmy w Anglii od nowa, czy można przenieść istniejącą firmę z Polski?

Czy konieczne jest rejestrowanie firmy w Anglii od nowa, czy można przenieść istniejącą firmę z Polski?

Coraz więcej osób zastanawia się nad przeniesieniem swojej działalności gospodarczej do Wielkiej Brytanii. Wynika w to w gruncie rzeczy z dwóch czynników. Pierwszym z nich jest koszmarne prawo podatkowe w Polsce i niestabilność rynku, spowodowana ciągłymi zmianami przepisów. Mali i średni przedsiębiorcy są wręcz przytłaczani coraz większymi opłatami i nowymi przepisami co zmusza ich, do szukania szczęścia gdzie indziej. Drugim powodem zaś jest łatwość założenia spółki LTD w Wielkiej Brytanii, przyjazna biurokracja oraz co najważniejsze, przepisy podatkowe dostosowane pod potrzeby przedsiębiorcy, a nie państwa.

Rynek ma to do siebie, że nie znosi pustki, więc popularność tego rozwiązania sprawiła, że jak grzyby po deszczu pojawiły się firmy, oferujące rejestrację spółek LTD w Wielkiej Brytanii, a co za tym idzie w sieci pojawiają się setki pytań związanych z rejestracją oraz przeniesieniem firmy z Polski do UK. Kancelaria podatkowa TaxAngels specjalizuje się w rejestrowaniu i przenoszeniu działalności właśnie do Wielkiej Brytanii.  Dlatego też postanowiliśmy zebrać najczęściej pojawiające się pytania i udzielić na nie rzeczowe odpowiedzi w taki sposób, żebyście nie musieli już więcej przeszukiwać Internetu w zakresie nurtujących was kwestii.

1. Czy każdą działalność prowadzoną w Polsce można z łatwością przenieść do Wielkiej Brytanii?

Najwygodniejszym rozwiązaniem w kwestii założenia biznesu w Wielkiej Brytanii jest tak zwana spółka LTD, czyli spółka Limited, która jest odpowiednikiem polskiej spółki z.o.o. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które wykonują pracę zdalną z domu i nie muszą one wynajmować nieruchomości w celu prowadzenia danego typu działalności gospodarczej (do tej grupy zalicza się między innymi programistów czy freelancerów, analityków biznesowych, a nawet zawodowych kierowców.

2. Dlaczego tak wielu przedsiębiorców decyduje się na założenie spółki LTD?

Wielu przedsiębiorców prowadzących małe firmy, bądź jednoosobową działalność gospodarczą, decyduje się na otwarcie spółki LTD w UK ze względu na to, że można ją otworzyć w całości zdalnie. Jednocześnie nie trzeba być rezydentem Wielkiej Brytanii, aby móc rozliczać tam wszystkie podatki związane z prowadzeniem biznesu. Spółka LTD to rozwiązanie odpowiadające wielu usługodawcom – przedsiębiorcom, którzy mieszkając w Polsce swoje usługi mogą świadczyć i wykonywać bez ograniczeń terytorialnych. Prowadząc firmę w Anglii w formie spółki Ltd rozliczają się w Wielkiej Brytanii ze względu na to, że istniejący tam system podatkowy jest bardziej przyjazny. Warto jednocześnie zauważyć, że niezależnie od tego czy zakładamy nową firmę czy przenosimy naszą działalność do UK, to proces założenia spółki LTD jest zasadniczo taki sam. Cały proces można przejść samodzielnie lub powierzyć go specjalistom.

3. Jakie formalności należy spełnić, aby otworzyć oddział firmy w Wielkiej Brytanii?

Wbrew pozorom nie jest tego dużo. Należy najpierw wyznaczyć osobę, która będzie reprezentować interesy filii (oddziału). Następnie należy przedłożyć przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego na język angielski statut bądź umowę spółki i dostarczyć go do Companies House. Dla filii należy prowadzić odrębną księgowość. Oddział firmy w UK musi mieć możliwość korzystania z oznaczenia podmiotu nadrzędnego oraz nazwy przedsiębiorcy polskiego.

4. Jakie są zalety wynikające z prowadzenia spółki LTD w Wielkiej Brytanii?

Spółka Ltd to nie tylko bardzo korzystne finansowo rozwiązanie, zwłaszcza pod kątem podatków. Firma w Anglii oznacza dla nas przede wszystkim:

  • Proste przepisy podatkowe;
  • Możliwość uzyskania brytyjskiej emerytury (jeżeli firmę prowadzimy przez minimum 10 lat);
  • Wysoka kwota wolna od podatku (obecnie wynosi ona £12.570 i jest zwiększana praktycznie z roku na rok);
  • System podatkowy w Wielkiej Brytanii pozwala nam na skorzystanie z wielu różnych ulg i oferuje zasady opodatkowania, które są atrakcyjne dla przedsiębiorców;
  • Samo prowadzenie biznesu w UK również jest proste. Biurokracja jest ograniczona do minimum, a urzędnicy są pomocą, a nie problemem dla właścicieli firm;

Jeżeli zainteresowała cię możliwość przeniesienia działalności gospodarczej do Wielkiej Brytanii zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami. Zajmiemy się wszystkimi formalności związanymi z otwarciem spółki LTD w Anglii.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?