Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony
:
Czego nauczą Cię kursy elektryka - foto

Czy wiesz czego możesz się nauczyć na kursy elektryka? Chcesz zdobyć szybko i sprawnie wiedzę i podnieść swoje obecne kwalifikacje? Nie ma problemu. Wystarczy zapisać się na kurs elektryka! Sprawdź, czego możesz się na takim kursie spodziewać.

Kurs elektryka

Zacznijmy od podstawy, czyli czym dokładnie jest kurs elektryka. Jest to obowiązkowa nauka, która umożliwia wzięcie udziału w egzaminie państwowym, po którym otrzymuje się bardzo ważny dokumenty uprawniający do pracy w branży elektryczno-energetycznej. Kurs elektryka to wiedza z obsługi, montażu, konserwacji, renowacji czy pomiarów elektrycznych urządzeń, sieci oraz instalacji elektrycznych. Podejście do kursu oraz jego zaliczenie pozwala na zdobycie kwalifikacji G1 w zakresie eksploatacji bądź dozoru urządzeń, instalacji i sieci zużywających, przesyłających, wytwarzających, przetwarzających oraz magazynujących energię elektryczną. Kurs elektryka to uprawnienia do 1 kV bądź powyżej, w zależności od potrzeb konkretnej osoby. 

Jaka wiedza powinna zostać przekazana na kursach elektrycznych?

By móc z łatwością zdać egzamin prowadzony przez komisję kwalifikacyjną jednostki szkoleniowe czy też firmy oferujące kursy elektryczne online powinny w swoich materiałach edukacyjnych lub w innych formach nauczania zapewnić niezbędne zagadnienia dotyczące prawa energetycznego, przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz wiedzy teoretycznej z obsługi/montażu/renowacji/konserwacji/kontroli i pomiarów. W teorii napewno nie może zabraknąć wszystkiego co związane z:

  • wyłącznikiem różnicowo-prądowym i wyłącznikiem nadmiarowo-prądowym,
  • Przewodami elektrycznymi,
  • Układami sieciowymi,
  • Uziemieniem,
  • napięciami.

Warto wiedzieć, że w naszym kraju wiedza praktyczna nie jest obowiązkowa do uzyskania kwalifikacji elektrycznych!

Chcesz zapisać się na kurs elektryka online? Sprawdź, czy możesz

Na kurs elektryka możesz zapisać się osoba, która spełnia kilka wymagań. Od niedawna każda osoba chcąca zdobyć kwalifikacje musi przedstawić świadectwo ukończenia szkoły w kierunku elektroenergetycznym bądź uzyskać zaświadczenie od pracodawcy, który potwierdzi przebycie stażu na stanowisku związanym z eksploatacją urządzeń, sieci lub instalacji elektroenergetycznych. Nie posiadając żadnych z tych dokumentów nie można przystąpić do egzaminu państwowego! Jeśli, w którejś jednostce szkoleniowej nie wymagają od Ciebie spełnienia tych kryteriów to wiedz, że Twoje uprawnienia elektryczne nie będą legalne. Oprócz tego podstawą z podstaw to skończenie 18 lat. 

Więcej porad na temat elektryki przeczytasz na stronie Porady.org.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.