Choroba alkoholowa jest złożona. Jest ona diagnozowana u coraz większej liczby osób. Co może być tego przyczyną? Między innymi szybkie tempo życia, duży stres na co dzień i wymagania stawiane ponad normę mogą przyczynić się do tego, że poszukiwana będzie alternatywna ucieczka od tego, co się dzieje tu i teraz.

Osoby uzależnione pijąc napoje wyskokowe twierdzą, że jedynie alkohol jest w stanie rozładować napięcie, jakie nagromadziło się danego dnia oraz ukoić ich nerwy po dopiero co odbytej kłótni z najbliższymi. Co więcej, są oni przekonani o tym, iż alkohol jest ich poplecznikiem w niełatwych sytuacjach. Nie są w stanie spostrzec, że wyrządzają oni szkodę zarówno sobie i jak swojemu otoczeniu. Alkohol z czasem przejmuje kontrolę nad życiem osoby uzależnionej, niesie za sobą takie problemy jak utrata pracy, rozpad rodziny, zakończenie przyjaźni.

Bardzo ważne jest, aby osoba uzależniona zrozumiała problem, z którym się boryka i skierowała się po pomoc do specjalistów. Należy podjąć kompleksowe leczenie, aby wygrać z chorobą alkoholową.

Co to jest Esperal?

To lek, który ma postać tabletek, zawiera on czynną substancję Disulfiram. Umieszczony on jest w ciele osoby uzależnionej. Ma on na celu zaburzyć metabolizm alkoholu w organizmie. Powoduje wiele skutków ubocznych. Esperal jest wszywany w ciało pacjenta, podskórnie. Z tego powodu potocznie mówi się o tym, że jakaś osoba „się zaszyła”. Esperal to przede wszystkim lek wspomagający leczenie choroby alkoholowej.

Jaka jest zasada działania wszywki alkoholowej Esperal?

Disulfiram przyczynia się do blokady enzymu, który jest odpowiedzialny w organizmie człowieka za metabolizm alkoholu. Jakie to niesie ze sobą skutki? Pacjent, który będzie zachowywał abstynencję, nie będzie odczuwał skutków ubocznych działania wszywki. Jednakże, kiedy spożyta zostanie choćby minimalna dawka alkoholu, wówczas swoje działanie rozpoczyna wszyty Disulfiram. Bezpieczne usunięcie etanolu z organizmu zostaje zablokowane. W krwioobiegu jest gromadzona duża ilość aldehydu octowego, który jest trucizną wywołującą w ciele objawy zatrucia pokarmowego. Po około 10-15 minutach od spożycia alkoholu pacjent zaczyna żałować decyzji o spożytym napoju wyskokowym. Najbliższe godziny to towarzyszący silny ból głowy, nudności, bóle brzucha, zaburzenia równowagi, a także kołatanie serca i uderzenia gorąca. Mogą pojawić się skoki ciśnienia, zmiana nastroju i ogólne osłabienie organizmu.

Metoda ta jest nazywana metodą awersyjną. Disulfiram w skutek swojego działania przyczynia się do zmiany myślenia pacjenta o alkoholu. Zaczyna mieć z nim negatywne skojarzenia. Metoda jest przez niektórych terapeutów uważana za dość kontrowersyjną. Ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Z pewnością można jednak stwierdzić, iż wszywka jest niezwykle skuteczna w pomocy leczenia choroby alkoholowej.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Zabieg wszycia wszywki Esperal Gdynia nie należy do zabiegów inwazyjnych. Trwa on krótko i jest wykonywany w specjalistycznym gabinecie, takim jak https://esperalgdansk.com/wszywka-alkoholowa-esperal-gdynia/. Jest on całkowicie bezpieczny dla pacjenta.  

Na początek pacjent dostaje miejscowe znieczulenie, co pozwala na bezbolesność zabiegu. Kolejną zaletą miejscowego znieczulenia jest również fakt, iż zabieg ten nie wymaga hospitalizacji. Już tego samego dnia pacjent może udać się do domu. 

Kiedy znieczulenie zaczyna działać, lekarz chirurg nacina skórę i następnie umieszcza wszywkę głęboko podskórnie, tuż przy mięśniu. Na sam koniec zakładane są szwy wraz z opatrunkiem. Wszywka jest umieszczana głęboko w ciele pacjenta, aby była mniej wyczuwalna oraz, aby uniemożliwione było samodzielne wyjęcie wszywki, co robili niektórzy pacjenci w przeszłości.

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal działa zwykle od 8 do 12 miesięcy. Długość działania jest uzależniona od kilku czynników, m.in. od:

  • wieku,
  • wagi oraz wzrostu pacjenta,
  • ogólnego stanu zdrowia,
  • ustalonej dawki leku,
  • stopnia uzależnienia od napojów wyskokowych.

W przypadku, gdy zakończone zostanie działanie wszywki, możliwe jest powtórzenie zabiegu, oczywiście jeśli jest taka konieczność.

Skutki uboczne wszywki alkoholowej

Po dokonanym zabiegu wszycia wszywki Esperal, możliwe jest wystąpienie skutków ubocznych. Należy jednakże zaznaczyć, że dochodzi do nich rzadko. Może pojawić się np. metaliczny posmak w ustach, okazjonalne bóle brzucha, częściowa impotencja, ogólny dyskomfort, który jest związany z umieszczoną tabletką w ciele. Powyższe skutki uboczne pojawiają się raczej na początku leczenia Disulfiramem. Są one niezależne od pacjenta i w przypadku pojawienia się jakiegokolwiek z nich, wskazane jest udanie się na kontrolę lekarską.

Przeciwwskazania do zabiegu implantacji Esperalu

Zabieg implantacji Esperalu jest zabiegiem chirurgicznym i jak przy każdym zabiegu chirurgicznym, jest kilka przeciwwskazań. Można wyróżnić:

  • padaczkę i cukrzycę,
  • ciążę i karmienie piersią,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • przyjmowanie leków, które zaburzają krzepliwość krwi,
  • niewydolność nerek,
  • zaburzenia psychiczne.

Skuteczność działania wszywki alkoholowej Esperal

Umieszczany w organizmie Disulfiram działa od 8 do 12 miesięcy. Jego działanie jest uaktywniane jedynie w przypadku złamania przez pacjenta abstynencji. To czas, w którym alkoholik może zacząć przyzwyczajać się do nowego stanu – stanu trzeźwości i w związku z tym, nowego życia. Może wykonać jeden z pierwszych kroków na drodze leczenia choroby alkoholowej. 

Esperal jest niezwykle skuteczny, jednakże nie należy traktować go jako jedyną i wyłączną metodę leczenia nałogu. Wspomaga on leczenie uzależnienia. Jeśli pacjent otrzymuje dużo wsparcia i jest odpowiednio zmotywowany, zastosowana wszywka może mu pomóc wejść na nową drogę życia.

Zdarza się, że osoby uzależnione pojawiają się na zabiegu wszycia Esperalu ze względu na presję ich najbliższego otoczenia. Chcą mieć tzw. święty spokój. Nie jest to dobrym pomysłem, gdyż niesie za sobą w skutkach próby samodzielnego wyjęcia wszywki lub też nadmiernego spożywania alkoholu w trakcie jej działania, a w rezultacie dochodzi do ciągu alkoholowego po zakończeniu leczenia. Tym samym pacjent zniechęca się do kolejnych prób podejmowania terapii.

Kiedy można zdecydować się na zabieg wszycia Esperalu?

Nie istnieje coś takiego, jak odpowiednia pora na zdecydowanie się na zabieg wszycia Esperalu. Zwykle taka decyzja ma miejsce na początku podejmowanej terapii alkoholowej. Spowodowane to jest faktem, iż bardzo trudno jest samodzielnie kontrolować swój stan trzeźwości. 

Niektórzy pacjenci decydują się na ponowne wykonanie zabiegu, gdy zakończone zostaje działanie Disulfiramu. Czują się wtedy pewniej, mają wówczas w swoim organizmie pewnego rodzaju straszak na napoje wysokoprocentowe.

Chcesz rozpocząć leczenie swojego nałogu? W takim razie zgłoś się do naszego specjalistycznego gabinetu https://esperalgdansk.com/wszywka-alkoholowa-esperal-gdynia/. Bezproblemowo umówisz się na zabieg wszycia Esperalu Gdynia. Odzyskaj zdrowie i kontrolę nad życiem!

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

O Autorze
Administrator

Administrator - to ja. Pasjonuję się dobrą książką, internet to moja kraina. Lubię spędzać wolne chwile w górach i nad morzem. Zaś prywatnie cenię najbliższych za wsparcie, jakie mi okazują na co dzień.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne w Serwisie