5 sposobów na odpowiednią pielęgnację paneli - foto

5 sposobów na odpowiednią pielęgnację paneli

97 razy oglądano

Panele podłogowe są estetycznym i praktycznym, ale przede wszystkim niedrogim rozwiązaniem, na które decyduje się wiele osób urządzających swoje mieszkanie czy dom. Jednak warto pamiętać, że wymagają one odpowiedniej pielęgnacji, by posłużyły jak najdłużej.

Uważaj na ścieranie

Panele różnią się wytrzymałością i szybkością ścierania, dlatego podczas zakupu warto zdecydować się na wyższą klasę – na przykład AC6 czy AC5. Nie zmienia to jednak faktu, że panele zawsze warto zabezpieczać przed ścieraniem. W miejscach, które są na nie narażone, takie jak biuro, jadalnia czy sypialnia, warto położyć chodniki bądź nakładki, a także zadbać o filc pod meblami.

Mycie na sucho

To niezwykle istotny element pielęgnacji paneli. Wszelkie zabrudzenia, takie jak kurz czy piasek, nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także mogą spowodować uszkodzenia w strukturze deski. Dlatego częste odkurzanie jest kluczem do utrzymania odpowiedniego stanu paneli.

Unikaj nadmiernej wilgoci

Panele nie przepadają za wodą w zbyt dużych ilościach. Nic się nie stanie, jeśli na chwilę je zamoczysz, jednak stały kontakt z wodą może mieć opłakane skutki. Dlatego zadbaj o to, by od razu wycierać wszelkie mokre plamy, które mogłyby spowodować uszkodzenie deski.

Mycie na mokro

Czyszczenie na sucho nie wystarcza. Panele potrzebują także mycia na mokro, by pozbyć się większych zabrudzeń i plam. Jednak tu zalecana jest ostrożność. Przede wszystkim mop musi być wilgotny, a nie mokry. Poza tym zawsze czyść panele dopiero po odkurzeniu, by nie przecierać desek mopem, w którym zaplątały się ziarenka piasku. Świetnym wyborem może być tu mop parowy, który działa bez detergentów i pozbywa się prawie 100% bakterii. Odpowiedni mop do paneli to podstawa! W tym tekście znajdziesz odpowiedź, dlaczego to takie ważne: https://www.leifheitsklep.pl/pl-pl/pl-pl/blog/porady-sprzatanie/jaki-mop-do-mycia-paneli.

Uważaj na środki czystości

Zbyt mocne środki mogą uszkodzić laminat, dlatego najlepiej stawiać na preparaty przeznaczone do paneli. Możesz skorzystać jednak także z mydła marsylskiego czy nawet płynu do mycia naczyń. Ten problem odpada, gdy masz w domu mop parowy.

 

Jeśli masz w domu panele, doskonale wiesz, że to delikatny produkt, o który trzeba dbać. Teraz wiesz już, jak robić to dobrze.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.