5 rzeczy, o których musisz pamiętać przed dezynsekcją mieszkania

5 rzeczy, o których musisz pamiętać przed dezynsekcją mieszkania

16 razy oglądano

Skuteczne przeprowadzenie zabiegu wypłaszania wszelkich niepożądanych insektów z mieszkania polega na dotarciu do wszelkich miejsc, w których mogą one bytować, również tych, których nie bierzemy pod uwagę przy codziennych porządkach. Jak przygotować się do dezynsekcji? Oto 5 rzeczy, o których powinieneś pamiętać – weź je pod uwagę, gdy planujesz wykonać telefon do fachowców!

Wypierz pościel i odzież

W zależności od tego, z jakiego rodzaju insektami masz do czynienia w swoim domu, musisz udostępnić technikom wszystkie miejsca, które będą spryskiwane lub zamgławiane specjalistyczną chemią. W przypadku, gdy w domu zagnieździły się pluskwy, dezynsekcja będzie obejmowała przede wszystkim meble tapicerowane – materace powinny zostać rozpakowane z wszelkiej pościeli i ochraniaczy, zaś wszelkie tekstylia, takie jak odzież, pościel czy dziecięce maskotki, należy uprać w możliwie jak najwyższej temperaturze i zabezpieczyć w workach na czas przeprowadzania prac.

Rozłóż meble tapicerowane

Z racji tego, że pluskwy najczęściej zadomawiają się w szwach mebli tapicerowanych, to one muszą zostać poddane dezynsekcji w pierwszej kolejności. Aby ułatwić technikom dostęp do nich, odsuń kanapy, fotele i łóżka od ścian, zdejmij z nich narzuty i pościel. Rozbierz narożniki czy wersalki na części pierwsze, a materace wyjmij i ustaw pionowo.

Dokładnie odkurz pomieszczenie

Bardzo ważne jest to, aby prace zostały przeprowadzone w czystym pomieszczeniu – to pozwala zwiększyć ich skuteczność. Osoby, którym potrzebna jest dezynsekcja w Warszawie, muszą zadbać o dokładne posprzątanie pokoju, w tym również odkurzenie mebli tapicerowanych. Przedmioty należy później szczelnie owinąć folią i wyrzucić na śmietnik lub spalić je, o ile to możliwe.

Zdejmij ze ścian obrazy i dekoracje

Warunkiem skuteczności dezynsekcji pluskiew jest dotarcie we wszystkie miejsca, w których potencjalnie mogą bytować osobniki dorosłe, a także tam, gdzie składane są ich jaja. Tym samym zwróć uwagę na obrazy, zegary i inne dekoracje ścienne, które z tyłu mogą być wypełnione tymi niepożądanymi niespodziankami. Zdejmij je, ale pozostaw w pokoju do oczyszczenia.

Zdemontuj to, co możliwe

Walka z insektami jest o tyle uciążliwa, że są one małe i wnikają w miejsca, które mogą być przez nas pomijane w procesie normalnego sprzątania. To właśnie powód, dla którego domowe metody dezynsekcji nie zadziałają na dłuższą metę i konieczne jest wezwanie fachowców. Zdemontuj listwy przypodłogowe, cokoły, lampy czy wykładziny, a także zroluj dywany, aby technicy mogli dotrzeć wszędzie tam, gdzie bytują szkodniki w różnych stadiach ich rozwoju.

Dlaczego należy zaufać specjalistom od dezynsekcji?

Właściciele mieszkań zajętych przez insekty często wzbraniają się przed wizytą profesjonalistów, ponieważ wymaga ona sporo zaangażowania również od gospodarzy. Niestety, w tym przypadku nie ma drogi na skróty – tylko gruntowne działania dadzą efekt czystego, bezpiecznego domu. Dezynsekcja pluskwy w Warszawie jest oferowana między innymi przez firmę DezBest. Zaufaj ekspertom i podążaj za ich wskazówkami, takimi jak te powyżej, aby pozbyć się problemu intruzów raz na długi czas!

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.