Powrót do nauki języka obcego - sprawdź, czemu warto - foto

Powrót do nauki języka obcego? Sprawdź, czemu warto!

181 razy oglądano

Dawniej uczyłeś się jakiegoś języka, ale z jakichś powodów przestałeś? Z czasem z pewnością sporo zapomniałeś, ale wcale nie oznacza to, że wszystko stracone. Jak najbardziej możesz zacząć jeszcze raz. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na powrót do nauki języka obcego!

Powrót do nauki języka obcego – dlaczego warto?

Wiele osób uczy się w szkole jakiegoś języka, tylko że później nic z tym faktem nie robi. Niektórzy natomiast dawno temu zapisali się na kurs, ale go przerwali czy po prostu go nie kontynuowali. Po latach sporo słówek, zwrotów czy zasad gramatycznych po prostu umyka. Kiedy nie używa się języka i nie ma się z nim kontaktu, jego znajomość stopniowo zanika. Warto jednak pamiętać o tym, że nie znika całkowicie.

Nawet jeśli zdobyło się tylko podstawy przed wieloma laty, jak najbardziej warto spróbować odświeżyć sobie pamięć. Z pewnością coś jeszcze w niej pozostało, dzięki czemu łatwiej będzie znów się wdrożyć. Lepiej pracować nad czymś, co się chociaż odrobinę kojarzy niż zaczynać zupełnie od nowa.

Jak wrócić do nauki języka obcego?

Jeśli samodzielnie chce się uczyć języka, przede wszystkim warto zaopatrzyć się w dobre materiały edukacyjne. Najlepiej postawić na różnorodność – podręczniki, aplikacje, fiszki itp. Dzięki temu proces ten będzie ciekawszy i nie popadnie się w rutynę, która potrafi skutecznie zdemotywować.

Przy tym świetne efekty daje stały kontakt z językiem, poprzez np. oglądanie filmów/seriali/programów telewizyjnych. Najpierw można włączać polskie napisy, bo wtedy da się „osłuchać się” z wymową itp. Z czasem warto przejść na transkrypcję, by poznawać zapis i sprawdzić, ile się już rozumie. Dobrze jest również sięgnąć po książki, artykuły, podcasty, gry komputerowe itp. To nie tylko przyjemne, ale też bardzo skuteczne.

Nie każdy jest jednak w stanie odpowiednio się zmotywować do regularnej nauki. Wtedy lepszym rozwiązaniem jest zapisanie się na specjalny kurs. Przy okazji ma się wsparcie lektora, który wytłumaczy trudniejsze zagadnienia, wyjaśni wątpliwości, podpowie nad czym trzeba bardziej popracować itp. W tej sytuacji o wiele łatwiej jest również trenować konwersacje. Wtedy szybciej będzie osiągać się oczekiwane efekty.

Jak zacząć naukę języka obcego po dłuższej przerwie?

Przed zaczęciem nauki języka obcego po dłuższej przerwie na pewno warto jest sprawdzić, co się jeszcze pamięta. Można pozytywnie się zaskoczyć albo przekonać się, że rzeczywiście przydałby się dodatkowy kurs. Niezależnie od wyniku, takie doświadczenie będzie świetną motywacją do działania. Dzięki temu można też lepiej ocenić, z jakimi materiałami powinno się pracować albo do jakiej grupy trzeba się zapisać.

Chcesz wrócić do nauki języka obcego, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Zrób test poziomujący z angielskiego online. Nawet po długim czasie możesz z powodzeniem rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę. Zainwestuj w swój rozwój!

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.