kw na km

kW na KM Kalkulator Mocy Silnika

kW na KM  – definicja kalkulatora:

kW na KM kalkulator online. Jeżeli szukasz odpowiedzi jak przeliczyć ile w podanych przez Ciebie kilowatach jest koni mechanicznych, wejdź i przelicz.

Kalkulator zamiany kilowatów na konie mechaniczne w łatwy sposób przelicza kW na KM w trybie online.

Po prostu wpisz ilość kilowatów w kalkulatorze a otrzymasz WYNIK: odpowiedź na pytanie ile koni mechanicznych stanowi ilość podanych przez Ciebie kilowatów.

Definicja – Co oznacza Kilowat oraz Koń mechaniczny w kalkulatorze kw na km

Wat – jednostka mocy lub strumienia energii w układzie SI (jednostka pochodna układu SI), oznaczona jest więc symbolem W.

Nazwa wat pochodzi od nazwiska brytyjskiego wynalazcy i inżyniera Jamesa Watta.

Wielokrotności i podwielokrotności jednostki oznacza się przedrostkami SI.

Kilowat jest więc wielokrotnością, powszechnie używaną jednostką mocy przy oznaczaniu mocy silników spalinowych i elektrycznych.

Po wprowadzeniu układu SI kilowat zastąpił konia mechanicznego (KM), lecz nadal często moc silników spalinowych i elektrycznych możesz odczytać w obydwu jednostkach.

1 KM = 0,73549875 kW
1 kW = 1,35962162 KM

Koń Mechaniczny jest to zatem pozaukładowa jednostka mocy. Jednostka utworzona w XIX w. w Niemczech na wzór konia parowego (HP) stosowanego w krajach anglosaskich dla porównywania mocy maszyn parowych z koniem. Moc 1 KM odpowiadała mocy zaprzęgu z jednym koniem, 2 KM – z dwoma końmi itd. (w przybliżeniu).

Po wprowadzeniu układu SI zastąpiona watem. Nadal jednak często używana do określenia mocy silników spalinowych. Gdy moc podawana jest w obydwu jednostkach, to drugą wartość umieszcza się w nawiasach.

Koń Mechaniczny  – tłumaczenie z angielskiego

Z angielskiego – Koń Mechaniczny znaczy: „horsepower„, a oznacza się go jako HP(M) – M-Metric .

Chcesz przeliczyć konie mechaniczne na kilowaty? Skorzystaj zatem z naszego darmowego kalkulatora zamiany koni mechanicznych na kilowaty.

Nasz Kalkulator Mocy ma charakter orientacyjny. Zobacz również nasze inne kalkulatory na stronie kategorii – kalkulatory. Możesz również sprawdzić nasz przelicznik KM na kW.

A tymczasem zagłosuj w naszej sondzie:

Kalkulator jest super!
Głosuj
Kalkulator jest do kitu!
Głosuj

Skorzystaj z poniższych adresów, aby podzielić się linkami na forum lub na innej stronie

URL:

bbCode:

HTML:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *