Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony

Jak skutecznie zaoszczędzić na OC AC auta – porównywarka ubezpieczeń

:
Jak skutecznie zaoszczędzić na OC AC auta - porównywarka ubezpieczeń

Jak skutecznie zaoszczędzić na OC AC auta – porównywarka ubezpieczeń

Porównywarka ubezpieczeń OC AC przyda się, jeżeli szukasz w internecie informacji nt. jak skutecznie zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu OC AC samochodu.

Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń mfind (obecnie punkta), która dokona porównania aż 76 ofert ubezpieczenia OC AC. Za jej pomocą zaoszczędzisz nawet do 580 zł.

Wystarczy, że podasz takie informacje jak:

  • marka pojazdu,
  • model pojazdu,
  • paliwo i pojemność,
  • rok produkcji pojazdu.

Dosłownie w przeciągu chwili, otrzymasz propozycje ubezpieczeń OC AC. Jeżeli uznasz, że propozycje te są tańsze z korzyścią dla Ciebie, będziesz mógł skorzystać z ubezpieczenia OC lub OC i AC.

Gdzie znajdziesz możliwość skorzystania z porównywarki ubezpieczeń?

Poniżej w artykule znajduje się link do porównywarki ubezpieczeniowej OC i OC AC. Wypełnij wymagane pola i sprawdź o ile tańsze może być Twoje ubezpieczenie! Polecam!

Porównywarka Ubezpieczeń OC AC

Skorzystaj z niniejszego linku: porównywarka ubezpieczeń OC AC

Sprawdź również porównywarkę kredytów gotówkowych na zakup np. samochodu.

Jak uniknąć dużych kosztów ubezpieczenia oc ac

Niezależnie od tego, czy chcesz kupić nową polisę ubezpieczenia samochodu, czy masz już polisę, ubezpieczenie samochodu jest czymś, czego większość z nas wolałaby unikać. W końcu to kosztuje i jest jedną z tych usług, z których masz nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał korzystać.
Co więcej, polisy ubezpieczeniowe na samochód mogą być skomplikowane, ponieważ pokrycie kilku rzeczy zależy od rodzaju zakupionej polisy i decyzji, które podjąłeś w tym czasie. Niestety, wiele osób popełnia proste błędy przy zakupie ubezpieczenia swojego pojazdu, które w dłuższej perspektywie mogą ich kosztować.

Na szczęście, jeśli potrafisz zidentyfikować te błędy, możesz ich uniknąć. Poniżej opisano 4 kosztowne błędy w ubezpieczeniu samochodu, na które należy uważać i których należy unikać.

Minimalne warunki ubezpieczenia OC

Wiele osób, próbując zaoszczędzić pieniądze na swoich miesięcznych składkach, popełnia błąd, kupując tylko tyle ubezpieczenia, aby spełnić minimalne wymagania, objęte ochroną ubezpieczeniową. Chociaż przestrzeganie prawa jest ważne, kupowanie tylko minimalnej kwoty ubezpieczenia może narazić Cię na większe wydatki, jeśli uczestniczysz w wypadku, który powoduje wiele szkód. Jeśli nie masz środków na pokrycie potencjalnych kosztów z własnej kieszeni w przypadku poważnego wypadku, rozważ zakup ubezpieczenia przekraczającego minimum, które jest dozwolone polisą.

Małe odliczenia

Jeśli kupisz polisę z niewielkimi odliczeniami, możesz nie płacić za każde drobne zadrapanie lub uderzenie drzwi samochodu (do wysokości ubezpieczenia). Należy jednak pamiętać, że posiadanie bardzo małego udziału własnego może być bardzo kosztowne w dłuższej perspektywie, ponieważ co miesiąc będziesz płacić wyższą składkę.
Tak więc, podczas gdy kolejne zadrapanie może zostać pokryte z powodu niewielkiego udziału własnego, wyższe składki mogą z czasem wymazać te oszczędności.
Po drugie, opłacenie przez firmę ubezpieczeniową każdego wgniecenia lub uszkodzenia drzwi samochodu może wpłynąć na ich gotowość do zaoferowania ci ubezpieczenia w przyszłości. Rozważ posiadanie wyższego udziału własnego na polisie ubezpieczenia samochodu i zaoszczędź pieniądze dzięki niższym składkom.

Polisa OC z parasolem ochronnym

Pośrednicy ubezpieczeń samochodowych zazwyczaj oferują polisy parasolowe, które mogą ochronić Cię przed katastrofalną stratą finansową spowodowaną nadmiernymi szkodami w wyniku wypadku, za który ponosisz winę. Załóżmy na przykład, że kupujesz polisę, która pokrywa do 40 000 PLN szkód poniesionych w wypadku, za który ponosisz winę. Twój samochód wjeżdża do domu osoby, powodując szkody majątkowe o wartości 160 000 PLN. Bez polisy parasolowej byłbyś zobowiązany do zapłaty 120 000 PLN przekraczającej kwotę objętą polisą ubezpieczenia samochodu. To może być druzgocące dla większości ludzi. Rozważ zakup polisy parasolowej, aby uniknąć takich potencjalnych skutków finansowych.

Zrób rozeznanie poszukując ubezpieczenia samochodu

Jest to jedna z najłatwiejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze na polisie ubezpieczenia samochodu. Wierz lub nie, ale ludzie często nie porównują stawek kilku firm. Niektórzy po prostu kupują ubezpieczenie od tej samej firmy, z której zawsze korzystali ich rodzice. Inni kupują relacje od firmy, która miała najlepszą reklamę telewizyjną. Musisz porównać polisy i stawki oferowane przez kilku ubezpieczycieli samochodów, aby wiedzieć, czy otrzymujesz najlepszą możliwą ofertę. Zajmuje to tylko trochę czasu i może zaoszczędzić dużo pieniędzy na dłuższą metę.

Zakup polisy na samochód nie musi być skomplikowany. Po prostu postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby uniknąć typowych kosztownych błędów. Rozważ zakup większego ubezpieczenia niż minimalne, wykupienie polisy parasolowej i porównanie stawek od kilku pośredników. Jeśli zrobisz te rzeczy, możesz zaoszczędzić setki, a nawet tysiące złotych na przestrzeni kilku lat.

Wycena online ubezpieczenia samochodu

Otrzymując online wycenę ubezpieczenia samochodu od firmy ubezpieczeniowej, zawsze zaleca się porównanie jej z wycenami wystawionymi przez inne firmy o tych samych cechach polisy ubezpieczenia samochodu. Jednak śledzenie wszystkich potrzebnych informacji jest trudnym zadaniem, a wyniki są podatne na błędy i błędne obliczenia. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uprościć ten proces.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, gdy uzyskasz wycenę ubezpieczenia samochodu online, to ocenić aktualną polisę ubezpieczeniową samochodu i zbadać wszystkie zawarte w niej elementy, takie jak limity majątkowe, obrażenia ciała, nieubezpieczony kierowca i niedoubezpieczony kierowca; jakie są odliczenia; jeśli chcesz zapłacić za zwrot kosztów holowania i wynajmu; i jeśli masz kompleksowy zasięg lub po prostu kolizję.

Czy kompleksowa ochrona starego samochodu jest potrzebna?

Określ, czy nadal będziesz potrzebować tych funkcji w swoim ubezpieczeniu samochodu, i zanotuj wszelkie zmiany. Na przykład nie ma sensu decydować się na kompleksową ochronę starego samochodu, którego wartość znacznie spadła. Dlatego uzyskanie tylko ubezpieczenia na wypadek kolizji może być w stanie zaoszczędzić kilkaset złotych na składce na ubezpieczenie samochodu.

Drugim, szczególnie ważnym krokiem przy otrzymywaniu oferty ubezpieczenia samochodu online jest zebranie konkretnych informacji o swoich samochodach i ludziach, którzy nimi jeżdżą. Przygotuj się na sporządzenie listy informacji dotyczących:

  1. Prawa jazdy każdego kierowcy.
  2. Rok, marka i model każdego pojazdu, który ma być ubezpieczony.
  3. Średni przebieg roczny, niezależnie od tego, czy samochód jest używany w interesach, czy dla przyjemności.
  4. Funkcje bezpieczeństwa, takie jak ABS, alarmy, poduszki powietrzne itp. dla każdego pojazdu.

Zawsze staraj się uzyskać co najmniej trzy lub więcej ofert online na ubezpieczenie samochodu z różnych źródeł, ponieważ stawki mogą się różnić w zależności od firm ubezpieczeniowych.

Zbierz potrzebne informacje na kartce papieru

Umieść każdą wycenę online na tej samej kartce papieru, wraz z komentarzami dla każdej wymienionej firmy. Szukając taniej oferty ubezpieczenia samochodu online, musisz również pamiętać o tym, jak ważna jest dobra wartość, taka jak stabilność finansowa, szybka obsługa szkód i dobra obsługa klienta.

Po znalezieniu oferty ubezpieczenia samochodu online, która spełnia Twoje wymagania, zachowaj ją pod kontrolą przez kilka dni, aby mieć pewność, że masz odpowiednią ochronę ubezpieczeniową dla swojego samochodu.

Zadawaj wiele pytań, jeśli prowadzisz rozmowy z agentem lub przedstawicielem, który prawdopodobnie będzie w stanie pomóc Ci zaoszczędzić przyzwoitą kwotę na ubezpieczeniu. Zawsze warto sprawdzić, czy na stronie internetowej ubezpieczyciela jest kontakt z obsługą klienta, gdy otrzymujesz wycenę ubezpieczenia samochodu online.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.