Dlaczego radca prawny jest kluczowy przy rozwodzie? Oto odpowiedź!

Dlaczego radca prawny jest kluczowy przy rozwodzie? Oto odpowiedź!

14 razy oglądano

Rozwód zazwyczaj jest trudnym przeżyciem. Warto sobie zadać pytanie – dlaczego potrzebna może być pomoc radcy prawnego i czy dobrym rozwiązaniem jest rezygnacja ze wsparcia prawnego w tej sytuacji?

Jakie czynności podejmuje radca prawny w sprawie rozwodu? Oto wszystko, co musisz wiedzieć!

W jaki sposób radca prawny może nam udzielić wsparcia w czasie rozwodu? Przede wszystkim jest to wydarzenie związane z dużymi emocjami, w głównej mierze tymi negatywnymi oraz bardzo często z konfliktem i wzajemną niechęcią stron. Radca prawny może pomóc przeprowadzić stronę przez wszystkie formalne meandry w taki sposób, aby nie dać się ponieść tym trudnym emocjom – załatwi formalności, doradzi, jak negocjować warunki rozwodu, opieki nad dziećmi, alimenty, ponadto dopilnuje, aby składane pisma czyli na przykład pozew o rozwód spełniały wszystkie wymogi formalne. Ważne jest jednak też to, że radca może nas reprezentować w postępowaniu przed sądem, dzięki czemu na sali sądowej nie dojdzie do awantury.

Jak radca prawny może nas przygotować do rozprawy?

Jedną z podstawowych kwestii w jakiej może pomóc radca prawny jest przygotowanie nas do rozprawy. Prawnik mający doświadczenie w tym zakresie będzie wiedzieć o co może pytać sąd – a zazwyczaj są to pytania bardzo osobiste. Warto być na nie przygotowanym i ze swoim pełnomocnikiem przegadać wcześniej newralgiczne kwestie, które mogą wpłynąć na przykład na orzeczenie o winie. Dzięki temu, większe są szanse na to, że rozprawa rozwodowa potoczy się po naszej myśli.

Czy można przejść przez rozwód bez pomocy radcy prawnego? Odpowiedź na kontrowersyjne pytanie

Czy można się rozwieść bez pomocy prawnej? Tak, nie ma obowiązku bycia reprezentowanym w czasie sprawy rozwodowej. Jednakże w czasie rozwodu dochodzi często do wzajemnego obwiniania się, kłótni – traci na tym strona, która nie zna się na kruczkach prawnych. Już sam pozew o rozwód nie jest wcale oczywistym do napisania dokumentem, warto wiedzieć jak argumentować różne kwestie. W tym zdecydowanie może pomóc prawnik rozwodowy.

Więcej informacji na temat udziału radcy prawnego w sprawie o rozwód dostępnych jest pod linkiem mediana.sos.pl. Na stronie znajdziemy bazę wiedzy dotyczącą wielu spraw z zakresu rozwodów, mediacji, ustalania opieki nad dziećmi.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.