Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony

Artykuły

Aktualnie przeglądasz: Artykuły:

Artykuły

Kiedy warto kupować używane części samochodowe?

„Skarbonka bez dna” to określenie bardzo dobrze pasujące do wielu samochodów. Jednym z najpoważniejszych i najbardziej dotkliwych wydatków są te związane z naprawami. Części samochodowe z pewnością nie tanieją, a robocizna staje się coraz droższa. Na cenę pracy mechaników nie mamy wpływu, ale na to, ile wydamy na daną część – już tak. Zobaczmy, kiedy kupowanie używanych części samochodowych jest uzasadnione.

Przechowywanie książek w domu – 5 wskazówek

Urządzenie stylowego i funkcjonalnego wnętrza to nie lada wyzwanie. Ważny jest nie tylko wygląd, ale także to, żeby było praktyczne, a wszystko miało w nim swoje wyznaczone miejsce. Pomaga to nie tylko zachować porządek, ale też ułatwia codzienne funkcjonowanie. Dotyczy to różnych akcesoriów i przedmiotów, w tym również książek. Sprawdź, jak przechowywać je, aby zawsze były pod ręką i stanowiły dodatkowo ozdobę Twojego domu.

Pomysł na tatuaż – inspirujące wzory

Ozdabianie ciała, nie tylko za pomocą biżuterii, to praktyka znana ludziom od setek tysięcy lat. Nie traci ona na popularności również dziś, wręcz przeciwnie! Coraz więcej osób decyduje się na tatuaż. Nie każdy jednak ma sprecyzowany pomysł na to, jak powinien on wyglądać. Nic nie szkodzi! Jeśli jesteś jedną z tych osób lub po prostu szukasz czegoś nowego na swój kolejny tatuaż, sprawdź, jakie wzory możesz wykonać i zainspiruj się!

Kiedy należy wypolerować reflektory?

Światła to jeden ze standardowych elementów bezpieczeństwa każdego pojazdu. To dzięki nim kierowcy widzą, co dzieje się na drodze, a także dają sygnały pozostałym uczestnikom ruchu. Wobec tego należy o nie dbać w taki sam sposób, co o pozostałe wyposażenie. Do tego wlicza się również polerowanie. Kiedy zdecydować się na tak zwaną polerkę? Istnieje kilka poważnych powodów, dla których warto się na to zdecydować w określonym momencie.

5 zastosowań etykiet samoprzylepnych

Etykiety na stałe zadomowiły się w systemach znakowania towarów na linii produkcyjnej. Pomagają spełnić wymogi formalne w zakresie informowania konsumentów o składzie produktu i jednocześnie odgrywają ważną rolę marketingową. W dzisiejszym artykule przedstawimy 5 najczęstszych zastosowań etykiet samoprzylepnych w gospodarce. Co warto o nich wiedzieć? Jakie korzyści oferują?

Prywatny czy publiczny ośrodek leczenia uzależnień?

Nie da się ukryć, że problem uzależnień dotyka obecnie zdecydowanie coraz to większą ilość osób. Wynika to z faktu, że szybkie tempo życia, frustracja i cały szereg innych problemów jest dla nas wyjątkowo przytłaczający. W efekcie nie możemy poradzić sobie z natłokiem codziennych spraw oraz obowiązków, a ukojenia i rozwiązania problemów poszukujemy właśnie w używkach. Warto jednak podkreślić, że jeszcze kilka lat temu osoby dotknięte problemem nałogów spychane były na przysłowiowy, społeczny margines. Niestety, ale nie udzielano im pomocy, a traktowano je jako "wyrzutki" społeczne. Obecnie jednak świadomość dotycząca problemu znacznie się zwiększa, co za tym idzie, osoby uzależnione mogą liczyć na profesjonalną pomoc. W naszym kraju dostępne są zarówno prywatne jak i publiczne ośrodki leczenia uzależnień, które wyciągają pomocą dłoń. Jednak który z nich warto wybrać?

Jakie są ulgi w podatku od nieruchomości?

Posiadanie gruntów, budynków czy mieszkań wymaga zapłaty podatku od nieruchomości – niezależnie od tego, czy użytkowane są na cele prywatne, czy firmowe. Obowiązują jednak zwolnienia od podatku od nieruchomości. Sprawdź, czy możesz skorzystać z takich preferencji i na co zwrócić uwagę wypełniając druk IN-1, by nieświadomie nie zawyżyć wysokości daniny!