Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony
:

Zalety montażu klimatyzacji przez profesjonalną firmę

Zalety montażu klimatyzacji przez profesjonalną firmę
()

Samodzielny montaż klimatyzacji to nie najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim jest ono niezgodne z prawem. Montaż i serwis klimatyzacji typu split, multi split i VRF mogą wykonywać wyłącznie osoby legitymujące się certyfikatem F-gazy.

Zachowanie gwarancji na klimatyzatory

W przypadku wdrożenia lub serwisu jakichkolwiek elementów instalacji klimatyzacji przez osoby nieuprawnione, nie tylko łamie się prawo, ale również świadomie pozbawia się gwarancji. Ta natomiast, w zależności od producenta, może wynosić od 2 do nawet 10 lat.

Wyższa efektywność pracy klimatyzatora

Często zdarza się również, że klimatyzator montowany samodzielnie zostanie osadzony w sposób nie do końca przemyślany. Poza niższą efektywnością jego pracy, również jego montaż może przyczyniać się do konieczności myślenia o generalnym remoncie lub chociażby o konieczności gipsowania, wyrównywania i malowania ścian.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Montaż klimatyzacji przez nieuprawnione oraz nieprofesjonalne podmioty może skutkować również większą awaryjnością instalacji, a przez to generować dodatkowe koszty (np. wynikające w większego poboru mocy) oraz stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi znajdujących się w pobliżu klimatyzatorów.

Tańszy zakup klimatyzacji

Korzystając z usług profesjonalnej firmy można również zaoszczędzić pieniążki przy zakupie klimatyzatora. Decydując się na samodzielny zakup klimatyzatora, objęty jest on 23% podatkiem VAT, natomiast w przypadku zakupu klimatyzatora wraz z usługą montażu, ten sam klimatyzator będzie objęty 8% podatkiem VAT. Różnica jest więc znaczna i w zależności od marki, modelu i liczby urządzeń może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Lepszy dobór sprzętu

Odpowiednio przeszkoleni i doświadczeni monterzy klimatyzatorów doskonale wiedzą jaki rodzaj i model klimatyzatorów najlepiej sprawdzi się w danym pomieszczeniu, zapewniając odpowiedni komfort termiczny. Zwykle profesjonalne firmy montujące klimatyzatory mają podpisane umowy o współpracy z producentami sprzętu, przez co mają możliwość zakupu klimatyzatorów w znacznie niższej cena niż cena dla przeciętnego Kowalskiego.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.