Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Testy E2E. Kurs video. Protractor, Cypress, Cucumber

Przybliżony czas czytania: 3 minut
()

Tytuł: Testy E2E. Kurs video. Protractor, Cypress, Cucumber

Testy E2E. Kurs video. Protractor, Cypress, CucumberOpis polecanego kursu wideo:

Kup teraz

Dowiedz się więcej na temat ceny, poznaj opinie na temat kursu video, pt: Testy E2E. Kurs video. Protractor, Cypress, Cucumber

Obierz kurs na… testowanie aplikacji jako całości

Aplikacje webowe otaczają nas zewsząd. Używamy ich do zamawiania jedzenia, robienia zakupów, rozrywki, kontaktowania się z rodziną i ze znajomymi, nauki czy pracy; często od nich zależą nasze pieniądze, a nawet zdrowie. W związku z tym nam, programistom, powinno szczególnie zależeć na tym, by były one niezawodne. A to wymaga dobrego testowania. Testować kod można na wiele sposobów: manualnie, automatycznie, jednostkowo, integracyjnie, kontraktowo, mutacyjnie, metodą end-to-end (E2E). Ponieważ jednak liczba funkcjonalności w kolejnych aplikacjach rośnie, nie sposób w pełni manualnie sprawdzić wszystkich scenariuszy. Stąd uwaga świata informatycznego kieruje się ku testom automatycznym.

Dobrze zaprogramowane testy automatyczne mogą znacznie ułatwić codzienną pracę zespołów developerskich, zwolnić sporo czasu poświęcanego do tej pory choćby na ręczne testy regresyjne, dzięki czemu można go poświęcić więcej na dopracowywanie i rozwijanie produktu. Dlatego też w ramach tego kursu skupiamy się na zagadnieniu przeprowadzania testów automatycznych end-to-end, czyli traktujących aplikację jako nierozerwalną całość. Ponieważ sporo aplikacji jest tworzonych z wykorzystaniem frameworka Angular, to na jego przykładzie pokażemy testy E2E. Użyjemy dwóch bibliotek do testowania: Protractora, stosowanego do aplikacji angularowych, i Cypressa, którego można użyć również w aplikacjach napisanych w innych technologiach. Poruszymy też pokrótce kwestie BDD (behavior-driven development) i na przykładzie biblioteki Cucumber zobaczymy, jak mogłaby wyglądać dokumentacja w postaci scenariuszy testowych.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia

W trakcie kursu:

  • Zdobędziesz wiedzę o testach E2E i dowiesz się, czym są i jak je przeprowadzać.
  • Poznasz narzędzia do testowania: Protractor, Cypress i Cucumber.
  • Nabędziesz umiejętność samodzielnego wyboru technologii i pisania testów E2E.

Co więcej…

  • Zyskasz podstawy do dalszego zgłębiania tematów związanych z jakością (jak piramida testów, metryki) i metodykami, takimi jak BDD.

Testy E2E. Kurs video. Protractor, Cypress, Cucumber porusza tematy średnio i całkiem zaawansowane, ale zaczyna się od spraw zupełnie podstawowych i większość materiału dotyczy tych właśnie tematów. Po ukończeniu kursu będziesz w stanie rozpocząć samodzielne pisanie testów E2E z wykorzystaniem wymienionych technologii – i to jest główny cel tego kursu.

Po co komu testowanie

Cóż, prawda jest taka, że testowanie nie jest tym, co tygrysy (programiści) lubią najbardziej. Wiadomo, zajmuje czas, hamuje pracę, zmusza do cofania się i wprowadzania poprawek… Tyle że produkt nieprzetestowany to produkt nieużyteczny. Z błędami, gorzej działający, czasami wcale. Stąd testy, testy i jeszcze raz testy – albo klient się mocno zdenerwuje, gdy otrzyma kolejną wersję beta. I następną. I jeszcze jedną. Jeśli więc jesteś programistą, działającym w zespole lub freelancerem – testuj. A przynajmniej posiądź wiedzę na temat rodzajów testów i technologii, które służą do testowania, ich możliwości, wymogów, efektów. Dzięki temu będziesz wypuszczać lepszej jakości aplikacje i robić to (wbrew pozorom) szybciej i taniej. Bo nie ma nic mniej opłacalnego niż niezakończony, nieodebrany przez klienta projekt!

Dowiedz się więcej na temat ceny, poznaj opinie na temat kursu video, pt: Testy E2E. Kurs video. Protractor, Cypress, Cucumber

Info

Autor: Dawid Perdek
Data wydania: 2021-05-11
Kategoria: Programowanie
Cena detaliczna: sprawdź cenę oraz czy kurs jest w promocji

Kup teraz Kurs Wideo Testy E2E. Kurs video. Protractor, Cypress, Cucumber – po kliknięciu w przycisk zostaniesz przeniesiony do sklepu online.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Leave a comment