Projektowanie głosowych interfejsów użytkownika. Zasady doświadczeń konwersacyjnych – Książka

()

Tytuł książki: Projektowanie głosowych interfejsów użytkownika. Zasady doświadczeń konwersacyjnych

Projektowanie głosowych interfejsów użytkownika. Zasady doświadczeń konwersacyjnych – Książka

Kup teraz

Dowiedz się więcej na temat ceny, poznaj opinie na temat książki, pt: Projektowanie głosowych interfejsów użytkownika. Zasady doświadczeń konwersacyjnych

Opis polecanej książki:

Możliwość porozmawiania ze swoim komputerem od lat rozpalała wyobraźnię inżynierów, użytkowników i… artystów. Jak się okazało, sprawa nie jest – i nigdy nie była – oczywista: rozumienie naturalnej mowy to skomplikowany proces. Języki, którymi posługują się ludzie, są bowiem przepełnione subtelnościami i niejednoznacznością, a ich zrozumienie wymaga znajomości kontekstu. Intensywny rozwój technologii VUI doprowadził do tego, że komputer wykonujący polecenia głosowe nie jest niczym nadzwyczajnym. Wciąż jednak sporo można w tej dziedzinie poprawić. Szczególnie ważne wydaje się wzięcie pod uwagę wrażeń użytkownika: interfejs VUI, który jest uciążliwy dla odbiorcy, nie podaje potrzebnych informacji lub podaje zupełnie nieprzydatne, będzie użytkowany z niechęcią albo wcale.

W tym przewodniku znajdziesz przegląd najważniejszych zasad projektowania interfejsów głosowych, a także opis narzędzi służących do tego celu. Poza najbardziej podstawowymi informacjami o mechanizmach rozpoznawania głosu omówiono złożone strategie rozumienia języka naturalnego, analizę nastroju, zbieranie danych oraz techniki przekształcania tekstu w mowę. W książce wyczerpująco opisano zagadnienia wydajności interfejsu VUI: dowiesz się, co na tę wydajność wpływa i w jaki sposób można ją podnieść. Przedstawiono również problematykę systemów sterowanych głosowo, takich jak asystenty domowe czy interfejsy projektowane dla samochodów. Z przewodnika skorzystają zarówno menedżerowie oraz projektanci biznesowi, jak i projektanci interfejsów VUI, niezależnie od tego, czy samodzielnie piszą swoje VUI, czy korzystają z istniejących platform.

W książce:

  • kluczowe koncepcje projektów interfejsów głosowych
  • wizualne reprezentacje interfejsów głosowych
  • technologie rozpoznawania mowy
  • metody testowania aplikacji głosowych
  • poprawa wydajności aplikacji głosowych
  • rzeczywiste przykłady interfejsów głosowych

Dowiedz się więcej na temat ceny, poznaj opinie na temat książki, pt: Projektowanie głosowych interfejsów użytkownika. Zasady doświadczeń konwersacyjnych – książka

Info na temat książki

Autor: Cathy Pearl
Data wydania: 2021-01-13
Kategoria: Inne – Programowanie
Oprawa: miękka
Liczba stron: 232
Format: 168×237
Wydawca: Helion
Cena detaliczna: 67.00 PLN – sprawdź, czy książka jest w promocji

Rozdział do przeczytania

Kup teraz książkę Projektowanie głosowych interfejsów użytkownika. Zasady doświadczeń konwersacyjnych – po kliknięciu w przycisk zostaniesz przeniesiony do Sklepu Ebookpoint.pl.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *