Poznaj obowiązkowe akcesoria rowerowe dla dzieci - foto

Poznaj obowiązkowe akcesoria rowerowe dla dzieci

Pierwsze kilometry na rowerze dzieci pokonują w towarzystwie opiekunów. Od samego początku warto uczyć malucha nie tylko techniki jazdy, ale również dobrych nawyków związanych z jazdą na rowerze. Jakie akcesoria rowerowe dla dzieci są obowiązkowe, a o jakich warto dodatkowo pamiętać?

Kask rowerowy

Chociaż jazda w kasku rowerowym nie jest w Polsce obowiązkowa i prawdopodobnie większość rowerzystów nie chroni swojej głowy, takie postępowanie jest dość lekkomyślne, szczególnie w przypadku dzieci. O wypadek nietrudno nawet na ścieżce rowerowej lub mało ruchliwej drodze. Wystarczy chwila nieuwagi, by przy wcale niewysokiej prędkości 20 km/h dziecko zrobiło sobie poważną krzywdę. Warto przypominać maluchowi o jeździe w kasku od najmłodszych lat!

Światło przednie pozycyjne lub lampka

Przednie światło pozycyjne jest obowiązkowym wyposażeniem roweru, nie tylko dziecięcego. Po zmroku, w warunkach trudnej widoczności lub w tunelu korzystanie z niego jest obowiązkowe. Po zachodzie słońca warto zamiast światła pozycyjnego korzystać z lampki rowerowej o większej mocy, która oświetla drogę – w przeciwnym razie jazda staje się niebezpieczna nawet dla najbardziej doświadczonego młodego rowerzysty.

Tylny odblask lub światło pozycyjne

Kolejnym obowiązkowym wyposażeniem roweru jest tylne światło pozycyjne lub odblask, które nie mogą występować w kształcie trójkąta. Warto tłumaczyć dziecko, że dzięki temu inni rowerzyści, a także kierowcy samochodów mają szansę je dostrzec.

Dzwonek lub trąbka

Dzwonek lub inne źródło dźwięku, takie jak trąbka to również obowiązkowe wyposażenie roweru. Najlepiej, jeśli maluch od pierwszych dni spędzanych na jednośladzie uczy się sygnalizowania swojej pozycji pozostałym uczestnikom ruchu drogowego i pieszym poprzez dźwięk, w tym podczas wyprzedzania.

Bidon

Kupując rower elektryczny dla dzieci lub jego tradycyjny odpowiednik warto pomyśleć również o bidonie. Nawadnianie organizmu jest niezwykle istotne w trakcie jazdy i pomaga zachować siły. To kolejne nawyk, który powinni w sobie wykształcać młodzi adepci kolarstwa.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?