Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony
:

Poradnik hakera. Kurs video. Inżynieria odwrotna i modyfikacja programów komputerowych

Poradnik hakera. Kurs video. Inżynieria odwrotna i modyfikacja programów komputerowychOpis polecanego kursu wideo:

()

Tytuł: Poradnik hakera. Kurs video. Inżynieria odwrotna i modyfikacja programów komputerowych

Obierz kurs na… odkrycie źródeł kodu

Inżynieria odwrotna, zwana też wsteczną lub programowaniem zwrotnym, bazuje na procesie badania produktu – sprzętu lub oprogramowania – by ustalić, jak został on stworzony i jak działa. W przypadku oprogramowania narzędzia i techniki inżynierii odwrotnej pozwalają odwrócić proces myślowy autora programu komputerowego. Poznawszy proces, można na przykład ulepszyć program poprzez poprawienie błędów w kodzie napisanym przez poprzednika, ale równie dobrze inżynieria wsteczna może służyć do łamania kodu oprogramowania po to, by się nim zainspirować i skonstruować własny odpowiednik. Znajomość zasad inżynierii odwrotnej otwiera przed programistą nowe horyzonty. Poszukuje się specjalistów w tym zakresie, ponieważ jednak zagadnienie jest trudne, wciąż ich brakuje. Inżynieria wsteczna bowiem jest podstawowym wektorem ataku na aplikacje chronione przez różnego rodzaju systemy zabezpieczające – każda szanująca się firma tworząca oprogramowanie, które wymaga szczególnej ochrony, powinna zatrudniać eksperta do spraw wstecznego programowania, “bodyguarda” kodu. Z procesów inżynierii odwrotnej pochodzi wiele sterowników linuksowych – przede wszystkim sterowniki kart sieciowych – stąd znajomość jej zasad przydaje się osobom pracującym nad udoskonaleniami tego systemu. Techniki zwrotnego programowania powszechnie przeprowadza się także w procesie portowania gier wideo na nowsze platformy, więc programista potrafiący programować zwrotnie ma spore szanse na znalezienie pracy w firmie produkującej gry.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie tego kursu video:

  • Opanujesz zagadnienia dotyczące działania plików wykonywanych na Windowsie.
  • Nauczysz się podstaw assemblera.
  • Dowiesz się, jak obsługiwać programy wyspecjalizowane w pracy na plikach wykonywalnych.
  • Poznasz możliwości, jakie daje analiza kodu.

Co więcej…

  • Ukończywszy nasze szkolenie, będziesz znać podstawowe mnemoniki assemblera, bazowe sposoby manipulacji oprogramowaniem i rozmaite sztuczki, ułatwiające “zaglądanie” do kodu.

Poradnik hakera. Kurs video. Wstęp do inżynierii odwrotnej i modyfikowania programów komputerowych dostarczy Ci bardzo dużo wiedzy, a jednak kończy się na poziomie podstawowym, ponieważ zagadnienie inżynierii odwrotnej jest tak szerokie, że wymaga wielu godzin nauki. Nasze szkolenie stanowi świetny wstęp do dalszych, samodzielnych studiów tematu.

Tu liczy się człowiek

Inżynieria odwrotna to zagadnienie trudne. Specjalista w dziedzinie programowania zwrotnego musi nie tylko znać świetnie języki programowania i jego zasady, ale także – w pewnym sensie – działać niczym policyjny profiler: wczuć się w drugiego człowieka. Developera, który pisał dany kod. Musi zrozumieć jego sposób myślenia, ulubione ścieżki pracy, metodę, jaką wykorzystał do implementacji jakiegoś systemu czy też jego składnika. W procesie analizy programów specjalista skupia się na zrozumieniu logiki, jaką zaimplementował oryginalny programista. Często są to proste algorytmy, ale zdarzają się także oczywiście całe systemy o znacznym stopniu komplikacji. Nie powinno to jednak przerażać – krok po kroku można rozbroić nawet najtrudniejszy algorytm.

Dowiedz się więcej na temat ceny, poznaj opinie na temat kursu video, pt: Poradnik hakera. Kurs video. Inżynieria odwrotna i modyfikacja programów komputerowych

Info

Autor: Marcin Gomulak
Data wydania: 2020-08-17
Kategoria: Klasyka hakera
Cena detaliczna: sprawdź cenę oraz czy kurs jest w promocji

Kup teraz Kurs Wideo Poradnik hakera. Kurs video. Inżynieria odwrotna i modyfikacja programów komputerowych – po kliknięciu w przycisk zostaniesz przeniesiony do sklepu online.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.