Odtrucie alkoholowe Katowice ma za zadanie usunąć toksyny z organizmu - foto

Odtrucie alkoholowe Katowice ma za zadanie usunąć toksyny z organizmu

Dokucza Ci kac po weekendowej imprezie? Męczy Cię okropny ból głowy i nie jesteś w stanie sobie z nim poradzić? Zgłoś się na odtrucie alkoholowe. Jest to procedura, która w ciągu kilkunastu minut pozwoli Ci stanąć na nogi.

Dzięki odtruciu nie będziesz musiał rezygnować na drugi dzień po imprezie ze swoich codziennych aktywności. Nie zaniedbasz również swoich obowiązków. 

Dla osób, które wiele lat nadużywają napojów alkoholowych odtrucie jest pierwszym krokiem w podjęciu terapii alkoholowej,  zerwaniu z nałogiem i powrotem do życia w całkowitej trzeźwości. 

Co to jest odtrucie alkoholowe i jak długo trwa?

Celem odtruwania alkoholowego jest wyeliminowanie wszystkich substancji aktywnych z krwi i oczyszczenie organizmu z toksyn. Dzięki odtruciu możliwe jest przywrócenie równowagi wodnej, witaminowej i mineralnej organizmu. Pacjent po odbyciu takiej procedury natychmiastowo dochodzi do lepszej formy i dużo lepiej się czuje. W przypadku osób uzależnionych objawy nagłego odstawienia alkoholu zredukowane są do minimum. Pacjent nie odczuwa bólu głowy, nudności czy też drżenia mięśni. Dopiero wtedy może poczuć, że bez alkoholu można normalnie funkcjonować, co więcej dużo lepiej się czuje niż będąc w ciągu alkoholowym.

Czas trwania odtrucia jest bardzo indywidualny. Dlaczego czasy się różnią? Przede wszystkim dlatego, że osoba, która nadużywała alkohol wiele miesięcy albo też lat ma bardziej wyniszczony toksynami, niż ta, która jednorazowo przedawkowała napoje wysokoprocentowe. Osoby, które zgłaszają się na odtrucie po weekendowej imprezie najczęściej już po godzinie są w dużo lepszej kondycji i mogą wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Odtrucie polecane jest każdemu, kto na drugi dzień po imprezie nie chce rezygnować i zawalić np. swoich zawodowych obowiązków.

Dlaczego warto zdecydować się na odtrucie w domu?

Zgłaszając się do specjalistycznej placówki na odtrucie alkoholowe: https://odtruwaniekatowice.pl/ możesz mieć pewność, że procedura będzie wykonana z zachowaniem 100% bezpieczeństwa i dyskrecji. Oferujemy dojazd do domu pacjenta. Ratownicy medyczny oraz lekarze wykazują się  dużą empatią, każdego pacjenta traktujemy z godnością i szacunkiem.

Odtrucie w domu dla osób, które jednorazowo przedawkowały z alkoholem jest niezwykle wygodne. Dla osób, które piją wiele lat procedura odtrucia w domu jest komfortowa. Takie osoby dość często mają złe wspomnienia z salami szpitalnymi. W domu czują się bezpiecznie, co więcej podczas odtrucia mogą im towarzyszyć najbliżsi, którzy mogą wspierać i motywować uzależnionego do dalszej walki z alkoholizmem. 

Co wchodzi w skład kroplówek?

  • roztwór soli fizjologicznej,
  • glukoza, 
  • mieszanka elektrolitów,
  • witaminy z grupy B,
  • witamina C,
  •  magnez. 
  • jeżeli stan pacjenta tego wymaga i lekarz tak zdecyduje podawane są mu także różnego rodzaju leki: przeciwwymiotne, nasenne albo uspokajające.

Leki podawane są przede wszystkim po to aby pacjent miał jak największy komfort podczas odtrucia. 

Podanie takiej mieszanki składników pozwala na wyeliminowanie głównych przyczyn złego samopoczucia spowodowanego odwodnieniem po nadmiernym nadużywaniu alkoholu oraz wyrównanie gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu. 

Dlaczego szybkie odtrucie alkoholowe jest tak skuteczne?

Przede wszystkim dlatego, że jest to dożylne podanie wyżej wymienionych substancji. Leki, suplementy itp. działają dużo wolniej ponieważ najpierw trafiają do żołądka. Kroplówka natychmiastowo nawadnia organizm osoby uzależnionej wyrównując niedobory wodno-elektrolitowe i polepszając samopoczucie pacjenta poddawanego odtruwaniu. 

Co dalej po odtruwaniu alkoholowym?

Osoby po odtruciu najczęściej zgłaszają się na zabieg zaszycia alkoholowego, aby w późniejszym czasie zdecydować się na podjęcie innych metod terapeutycznych (opartych na psychoterapii) w celu kompleksowego leczenia choroby alkoholowej. Odtrucie jest pierwszym krokiem u osób uzależnionych, który doprowadza organizm pacjenta do prawidłowego funkcjonowania, po wieloletnim nadużywaniu napojów alkoholowych.

Dla kogo zalecane jest odtrucie alkoholowe?

Najczęściej zgłaszającymi się kandydatami do przeprowadzenia odtruwania alkoholowego są osoby uzależnione. Zmagają się oni z długotrwałym ciągiem alkoholowym i odczuwają skutki Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego (AZA), a także fizyczne objawy silnego uzależnienia od środka psychoaktywnego jeżeli próbują nagle odstawić napoje alkoholowe. To oni zatem w pierwszej kolejności wymagają specjalistycznej pomocy. Odtrucie alkoholowe pomaga w takich sytuacjach w znaczny sposób zniwelować nieprzyjemne dolegliwości związane z wystąpieniem ZA. Pacjent odstawienie alkoholu przechodzi wtedy dużo łagodniej. 

Nawet po sporadycznym nadużywaniu alkoholu można przeprowadzić odtrucie. Również tacy pacjenci zgłaszają się do placówek zajmujących się odtruciem. Osoby te, nie chcą męczyć się cały dzień z silnym zatruciem alkoholowym. Zdarza się też tak, że domowe sposoby po prostu zawodzą i wolą oni poddać się procedurze odtrucia, aby kac szybko minął. Ponieważ nadmierne spożywanie alkoholu może spowodować znaczne szkody w organizmie, pacjenci, którzy jednorazowo przedawkowali trunki wysokoprocentowe będą odtruwanie dużo krócej niż, ci, którzy padli ofiarą uzależnienia i piją alkohol wiele miesięcy a nawet lat.

Przed odtruciem medycy, którzy przyjeżdżają do pacjenta wykonać procedurę (odtrucie często jest możliwe z dojazdem do domu, jedynym przeciwwskazaniem do wykonania odtruwania w domu jest majaczenie alkoholowe). Ratownik przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny aby zbadać jego ogólny styl życia i objawy, których aktualnie doświadcza. W celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań, Jeśli u pacjenta występują problemy żołądkowe (wymioty i biegunka), nudności, bóle i zawroty głowy, zaburzenia pracy serca lub inne objawy mogą być mu podane leki przeciwwymiotne, aby odtrucie przebiegało komfortowo. Jeżeli pacjent jest w cięższym stanie: ma drgawki, skurcze mięśni oraz zaburzenia poznawcze i psychiczne, a także dreszcze – o tym czy procedura może zostać wykonana decyduje lekarz lub ratownik medyczny. 

Czy odtrucie alkoholowe jest formą leczenia alkoholizmu?

Ważne jest, abyś zrozumieć, że odtrucie alkoholowe nie leczy alkoholizmu. Nie jest to żadna z metod. Zamiast tego, jest częścią kompleksowego leczenia. Ma to na celu pomóc pacjentowi pozbyć się wszystkich dolegliwości związanych z nadużywaniem alkoholu. Jedynym sposobem leczenia uzależnienia od alkoholu jest sytuacja, w której pacjent jest gotowy do rzucenia picia pod nadzorem specjalistów. Najlepiej po odtruciu jak zgłosi się na wszywkę alkoholową Esperal oraz na leczenie uzależnienia w zamkniętej placówce leczenia uzależnień. W tym przypadku kluczowa jest pomoc psychologiczna oraz silna motywacja pacjenta do powrotu do życia w całkowitej trzeźwości. Początkowo uzależniony może zapisać się też do grupy Anonimowych Alkoholików, gdzie osoby uzależnione wzajemnie się motywują i wspierają w powrocie do życia w całkowitej trzeźwości.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Licznik oceny: 0

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?