Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony
:

MikroTik na start. Kurs video. Podstawy konfiguracji routera

MikroTik na start. Kurs video. Podstawy konfiguracji routeraOpis polecanego kursu wideo:

()

Tytuł: MikroTik na start. Kurs video. Podstawy konfiguracji routera

Obierz kurs na… MikroTik

Sieci komputerowe są dosłownie wszędzie: w domu, w pracy, w kawiarni, w bibliotece. Dziś nawet w parku czy w pociągu można się łatwo podłączyć do internetu. Oczywiście, o ile posiada się odpowiednie urządzenie (czy to tradycyjny komputer, czy smartfon) i o ile ktoś zadbał o to, żeby w danym miejscu sieć była dostępna. A co, jeśli tym kimś będziesz właśnie Ty? Coraz częściej bowiem konfigurowaniem dostępu do sieci zajmuje się sam użytkownik, a nierzadko tworzy on wręcz własną sieć: prywatną lub firmową. Taka sieć może być skromna, ale niekoniecznie. Może się na nią składać od kilku do kilkudziesięciu urządzeń! Wszystkim im trzeba umożliwić współpracę oraz zapewnić dostęp do internetu. Służą do tego urządzenia zwane routerami, a ich koszt (w zależności od wybranego modelu) może się mieścić w przedziale od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Bardzo korzystny stosunek jakości do ceny prezentują w tej sytuacji urządzenia łotewskiej firmy MikroTik. Mają opinię łatwych w konfiguracji — można je konfigurować przez specjalnie do tego stworzoną aplikację Winbox, przez przeglądarkę lub skorzystać z konsoli. Są bardzo wydajne, zapewniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i świetnie się nadają zarówno do zastosowań domowych, jak i do profesjonalnych rozwiązań dla sieci firmowych. Coraz częściej znajdują też zastosowanie w dużych i wymagających projektach, co samo przez się świadczy o wysokiej jakości tych stosunkowo niedrogich urządzeń.

Router poproszę!

Chcesz zapewnić wszystkim członkom rodziny stabilny i bezpieczny dostęp do internetu i upewnić się przy okazji, że jej młodsi członkowie będą chronieni przed nieodpowiednimi treściami? A może jesteś administratorem sieci, który szuka rozwiązań rozsądnych cenowo, ale także przyszłościowych, umożliwiających łatwą rozbudowę sieci w miarę rozwoju firmy? Warto się dowiedzieć, jak można osiągnąć te cele, korzystając właśnie z routerów MikroTik. Możesz mieć pewność, że spełnią one Twoje wymagania i zaspokoją z naddatkiem Twoje potrzeby. O tym, jak to zrobić w praktyce, dowiesz się właśnie ze szkolenia MikroTik na start. Kurs video. Podstawy konfiguracji routera. Autor pokazuje w serii praktycznych ćwiczeń, że skonfigurowanie całkiem rozbudowanej sieci leży w granicach możliwości nawet początkującego administratora.

Czego się nauczysz podczas naszego profesjonalnego szkolenia

Jest kilka zagadnień, które koniecznie trzeba poznać, żeby Twoja sieć działała poprawnie i była odpowiednio zabezpieczona. Z kolejnych lekcji dowiesz się:

  • Jak skorzystać z systemu RouterOS i na jakich zasadach jest on udostępniany przez producenta?
  • Jak połączyć się z routerem?
  • Jak zaktualizować oprogramowanie routera?
  • Jak zapewnić Twojej sieci dostęp do internetu?
  • Jak skonfigurować Wi-Fi i jak udostępnić je innym urządzeniom (hot-spot)?
  • Jak skorzystać z WDS i udostępnić sieć Wi-Fi z użyciem kilku routerów?
  • Jak dynamicznie przydzielać adresy w sieci, czyli przeprowadzić konfigurację serwera DHCP?
  • Jak ustanowić limity pobierania i wysyłania danych?
  • Jak zabezpieczyć router oraz zablokować na nim określone treści?

Wybór jest prosty

Rozwiązania proponowane przez MikroTik nie tylko wytrzymują porównanie z ofertą innych, często dużo większych producentów. Można także spotkać opinie, że dużo łatwiej się je dostosowuje do już istniejących konfiguracji sieci. A przy pewnej wiedzy i doświadczeniu sprawdzą się również przy próbach nakłonienia do współpracy różnych urządzeń z oprogramowaniem firm trzecich lub świetnie wręcz porozumieją się z autorskimi aplikacjami służącymi do zarządzania siecią. System RouterOS oparty na znanym i mającym ugruntowaną opinię Linuksie jest niezwykle stabilny i bezpieczny. Nie bez znaczenia jest też to, że kod źródłowy tego systemu jest ogólnie dostępny. Oznacza to, że producent nie boi się go udostępniać, wobec czego dosłownie każdy może zweryfikować kod, sprawdzić, co dokładnie ma w środku. Nie ma więc ryzyka, że oprogramowanie to zawiera jakieś niepożądane przez nas czy też niebezpieczne elementy.

Użytkownik prywatny, właściciel małej firmy sam konfigurujący swoją sieć czy też zawodowy administrator dużych sieci — każdy znajdzie coś dla siebie w ofercie firmy MikroTik. Ale też warto zacząć swoją przygodę od dobrze przygotowanego wprowadzenia, jakim jest MikroTik na start. Kurs video. Podstawy konfiguracji routera autorstwa Jacka Mielnika.

Dowiedz się więcej na temat ceny, poznaj opinie na temat kursu video, pt: MikroTik na start. Kurs video. Podstawy konfiguracji routera

Info

Autor: Jacek Mielnik
Data wydania: 2021-07-19
Kategoria: Sieci bezprzewodowe
Cena detaliczna: sprawdź cenę oraz czy kurs jest w promocji

Kup teraz Kurs Wideo MikroTik na start. Kurs video. Podstawy konfiguracji routera – po kliknięciu w przycisk zostaniesz przeniesiony do sklepu online.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.