Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Linux. Kurs video. Wprowadzenie do pracy z konsolą

Przybliżony czas czytania: 2 minut
()

Tytuł: Linux. Kurs video. Wprowadzenie do pracy z konsolą

Linux. Kurs video. Wprowadzenie do pracy z konsoląOpis polecanego kursu wideo:

Kup teraz

Dowiedz się więcej na temat ceny, poznaj opinie na temat kursu video, pt: Linux. Kurs video. Wprowadzenie do pracy z konsolą

Obierz kurs na… uniwersum Linuksa

Mianem Linuksa określamy całą rodzinę systemów operacyjnych, które bazują na jądrze Linux. Jest to oprogramowanie wolne i otwarte, jego kod może być dowolnie wykorzystywany i rozpowszechniany oraz przebudowywany w zależności od potrzeb. Odkąd w 2017 roku oparto na nim najpopularniejszy system mobilny Android, Linux jest najbardziej rozpowszechnionym systemem operacyjnym na świecie. Przyszły informatyk, programista czy tester ma wręcz obowiązek go znać – bez Linuksa nie można działać w branży IT.

Materiał przedstawiony w ramach tego kursu wprowadzi Cię w świat Linuksa. Zawiera bowiem omówienie podstawowych komend, wręcz niezbędnych do pracy z systemem Linux z poziomu konsoli „na start”. Poznanie ich pozwoli Ci na w miarę swobodne poruszanie się po elementach tego systemu oraz weryfikowanie i rozwiązywanie popularnych problemów, którą mogą w nim wystąpić. Wiedza dotycząca zasad tworzenia skryptów powłoki umożliwi zautomatyzowanie i usprawnienie codziennych zadań. Dlatego jeśli rozpoczynasz albo zamierzasz rozpocząć pracę z Linuksem, ale wcześniej nie zdarzyło Ci się z nim pracować – koniecznie poświęć kilka godzin i skorzystaj z wiedzy, jaką oferuje autor tego szkolenia.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie kursu:

  • Opanujesz podstawowe zasady pracy w konsoli/terminalu systemu operacyjnego Linux.
  • Będziesz zarządzać plikami i katalogami.
  • Ustawisz i zmienisz uprawnienia poszczególnych użytkowników.
  • Poznasz metody działania procesów, sposoby ich weryfikacji oraz modyfikacji.
  • Nauczysz się pracy z tekstami, ze skryptami i zmiennymi.
  • Opanujesz bazowe instrukcje skryptów Linuksa, takie jak if i case, pętla for oraz while.

Co więcej…

  • Skonfigurujesz połączenie SSH na systemie Windows i Linux, stworzysz także własny klucz SSH

Linux. Kurs video. Wprowadzenie do pracy z konsolą kończy się na poziomie podstawowym. Ma na celu zapoznanie Cię z obsługą i pracą z systemami typu Linux bez dostępnego środowiska graficznego na podstawie systemu operacyjnego Ubuntu. Zdobyta wiedza jest jednak uniwersalna i może zostać wykorzystana podczas pracy z dowolną dystrybucją Linuksa. Materiał zawarty w szkoleniu stanowi elementarny zbiór poleceń używanych podczas działań prowadzonych w wymienionych systemach.

Jeszcze raz. Dlaczego właśnie Linux?

Linux – ponieważ w branży IT wiele systemów/serwerów jest opartych właśnie na systemach należących do tej szerokiej rodziny. Po prostu: programiści ukochali sobie Linuksa i tyle! Dlatego też wiele aplikacji – wliczając w to coraz popularniejszą chmurę – działa właśnie pod kontrolą tego systemu operacyjnego. Ze względów bezpieczeństwa i wydajnościowych systemy linuksowe nie mają warstwy graficznej do obsługi takiego systemu; jedyny dostęp jest możliwy za pomocą konsoli, najczęściej poprzez SSH. Dlatego tak ważna jest znajomość podstawowych komend systemu, aby móc na przykład pobrać informacje o błędach, uruchomić narzędzie diagnostyczne czy usprawnić procedury poprzez utworzenie skryptu. W naszym kursie skupiamy się na pracy z konsolą. Opanowanie jej zasad jest praktycznie niezbędne do tego, by rozpocząć pracę w branży.

Dowiedz się więcej na temat ceny, poznaj opinie na temat kursu video, pt: Linux. Kurs video. Wprowadzenie do pracy z konsolą

Info

Autor: Piotr Chudzik
Data wydania: 2021-04-26
Kategoria: Linux
Cena detaliczna: sprawdź cenę oraz czy kurs jest w promocji

Kup teraz Kurs Wideo Linux. Kurs video. Wprowadzenie do pracy z konsolą – po kliknięciu w przycisk zostaniesz przeniesiony do sklepu online.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Leave a comment