Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę – ebook

()

Tytuł ebooka: Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę

Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę – ebook

Kup teraz

Dowiedz się więcej na temat ceny, poznaj opinie na temat ebooka, pt: Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę

Opis polecanego ebooka:

W 46 r. p.n.e. Kleopatra, królowa Egiptu, z miłości do Juliusza Cezara przybywa do Rzymu, ale także by  wzmocnić pozycję swojego państwa w obliczu nadchodzącej wojny z Patrami. Rozkwitający romans przerywa okrutne zabójstwo Cezara z rąk spiskowców w gmachu Senatu. Zagrożona Kleopatra zdobywa serce wodza i polityka Marka Antoniusza, lecz i ta miłość ma tragiczny koniec. Obydwoje, sprzymierzeni przeciwko Oktawianowi Augustowi, giną samobójczą śmiercią rok po przegranej bitwie pod Akcjum.

Kim naprawdę była ta wykształcona kobieta o uwodzicielskiej sile, nieprzeciętnej inteligencji i wielkich politycznych ambicjach? Alberto Angela, najbardziej znany włoski paleontolog, dziennikarz i popularyzator historii, odkrywa wyjątkową osobowość egipskiej władczyni u szczytu jej potęgi. Ożywia świat, w którym żyła: ludzi, obyczaje, tradycje. Przenosi czytelników na gwarne ulice Rzymu u schyłku republiki, do egzotycznej i pięknej Aleksandrii i na krwawe pola bitew.

Kleopatra to więcej niż książka. Jest jak wciągający film dokumentalny, którego ekspertem jest pewien Włoch, mistrz narracji. [… Książka jest napisana dobrze i ze szczegółami. Mimo poruszanych tematów angażuje i czyta się ją lekko. 

Silvia Capelletto, „Leggere a Colori”

Dowiedz się więcej na temat ceny, poznaj opinie na temat ebooka, pt: Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę – ebook

Info na temat ebooka

Autor: Alberto Angela
Tłumacz: Tomasz Kwiecień
Data wydania: 2021-04-03
Kategoria: Literatura piękna
Liczba stron: 412
Format: epub mobi
Wydawca: Czytelnik
Cena detaliczna: 53.55 PLN – sprawdź, czy ebook jest w promocji

Rozdział do przeczytania

Kup teraz ebooka Kleopatra. Królowa, która rzuciła wyzwanie Rzymowi i zdobyła wieczną sławę – po kliknięciu w przycisk zostaniesz przeniesiony do Sklepu Ebookpoint.pl.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *