Jaką kwotę kredytu mogę pożyczyć z banku na własne potrzeby w 2020 roku Brak ocen

Podziel się:

Oceń wpis

Jaką kwotę kredytu mogę pożyczyć z banku na własne potrzeby? Zastanawiasz się nad tym właśnie dzisiaj i szukasz informacji? Dowiedz się ile pieniędzy z banku możesz pożyczyć dzisiaj lub jutro, jeśli pracujesz i ponosisz określone comiesięczne wydatki.

Jaką kwotę kredytu mogę pożyczyć z banku?

Dalej zainteresowany kredytem? Zatem zapraszam Cię do przeczytania niniejszego wpisu i proszę, przeczytaj artykuł do końca bo dowiesz się ciekawych i istotnych informacji.

Generalnie, jeżeli chodzi o informacje, jakie Ty będziesz musiał wprowadzić do naszego kalkulatora, to:

 1. miesięczny dochód gospodarstwa domowego,
 2. okres kredytowania podany w latach,
 3. oprocentowanie nominalne kredytu, czyli ile kredyt kosztuje w skali roku,
 4. typ rat, tzn. czy raty równe co miesiąc, czy raty malejące w długim okresie czasu,
 5. liczba osób pozostających w gospodarstwie domowym,
 6. stałe wydatki ponoszone co miesiąc, czyli
 • limity na kartach kredytowych i rachunkach,
 • raty innych kredytów,
 • inne stałe zobowiązania.

Miesięczny dochód gospodarstwa domowego

1. Jeżeli chcesz wziąć dużą kwotę kredytu, to powinieneś rozważyć opcję wspólnego z partnerką/partnerem zaciągnięcia kredytu, dlatego miesięczny dochód gospodarstwa domowego, to łączne Wasze dochody netto/czyli na rękę. Jeżeli nie wiesz dokładnie ile zarabiasz netto, ale wiesz ile masz brutto na Umowie, to pomocny okaże się nasz kalkulator pensji brutto netto. Sprawdź teraz ile netto zarabiasz, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Okres kredytowania podany w latach

2. Okres kredytowania podany w latach, to kolejny istotny czynnik pozwalający na zwiększenie kwoty kredytu. Sprawdź w naszej porównywarce kredytu gotówkowego lub porównywarce kredytu mieszkaniowego – na jaki okres czasu maksymalnie możesz uzyskać kredyt. Pomoże Ci to ustalić maksymalny okres czasu, jaki możesz podać w kalkulatorze.

Oprocentowanie nominalne kredytu, czyli ile kredyt kosztuje w skali roku

3. Podaj z poró wnywarki oprocentowanie nominalne i oczywiście wybierz korzystne dla siebie. Ponieważ oprocentowanie to cena płacona za wypożyczenie pieniędzy z banku. Staraj się wyjść na tym z korzyścią dla Siebie.

Typ rat, tzn. czy raty równe co miesiąc, czy raty malejące

4. Pamiętaj, że jest to istotna informacja, gdyż:

 • raty równe są ratami droższymi w długim okresie czasu, gdyż na początku spłacasz więcej odsetek i mniej kapitału. Dopiero na końcu okresu kredytowania spłacasz większą część kapitału i mniejszą część odsetek. I suma sumarum, w całym okresie kredytowania spłacasz więcej odsetek niż w przypadku rat malejących,
 • raty malejące, są to raty, które są większym obciążeniem na początku spłaty, gdyż cała rata jest większa, aniżeli rata równa. Ale to raty malejące są ratami „tańszymi”, gdyż w tym przypadku spłacasz równą część kapitału i odsetki. I suma sumarum jest to tańsza opcja.

Liczba osób pozostających w gospodarstwie domowym

5. Liczba osób pozostających w gospodarstwie domowym, to łączna liczba osób zamieszkujących gospodarstwo. Czyli mogą to być zarówno dzieci jak i rodzice. W przypadku rodziców, mogą oni także przystąpić do kredytu – to już musisz sam rozważyć. Ale może to znacznie powiększyć Twoją zdolność kredytową.

Stałe wydatki ponoszone co miesiąc

Stałe wydatki, czyli takie, które są powtarzalne co miesiąc i spłacasz je czy tego chcesz czy nie. Podaj realną wartość tych wydatków, gdyż to pozwoli realnie ocenić Twoją zdolność kredytową. Co prawda stałe wydatki pomniejszają Twoją zdolność, ale podane prawidłowo, pozwalają na to, by dokładnie określić jaką ratę kredytu możesz pożyczyć z banku, by nie stanowiło to dla Ciebie obciążenia, na które nie będziesz mógł sobie pozwolić, jak przyjdzie do spłaty kredytu. Dlatego podaj te dane z rozwagą.

Jaką kwotę kredytu mogę pożyczyć z banku?

Podsumowanie i kalkulator poniżej. Słowem podsumowania, jak sprawdzisz kwotę kredytu o jaką możesz się starać w banku, wykorzystaj naszą porównywarkę kredytów gotówkowych i porównywarkę kredytów mieszkaniowych i złóż wniosek już teraz! Albo wstępnie wypełnisz wniosek, albo w najbliższym czasie skontaktuje się z tobą doradca, który ustali wstępnie szczegóły złożenia wniosku.

Mam nadzieję, że dowiedziałeś się więcej, jakie informacje powinieneś podać by realnie ocenić własną zdolność do spłaty kredytu i dowiedzieć się jaką kwotę kredytu możesz pożyczyć z banku.

A teraz obiecany kalkulator:

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *