Jak zaoszczędzić na telefonach. Brak ocen

Podziel się:

Oceń wpis

Z telefonu korzystam już ok. 11 lat. Doświadczenia w tym zakresie mam różne, usługa była ogólnie dostępna, jednak opłaty były wysokie. Na początku rachunki płaciłem w wysokości ok 180 zł. W tym momencie, mimo, iż rozmawiam o wiele więcej przez telefon komórkowy – stacjonarny stoi w domu niewykorzystany, płacę o wiele niższe rachunki. A to za sprawą korzystnych ofert dostawców telefonii komórkowej.

Jeśli masz telefon w promocji, sprawdź do kiedy obowiązuje Cię umowa z dostawcą usług – zapisz sobie na kartce i przywieś na lodówce. Gdy zbliży się termin wygaśnięcia Umowy, przeglądnij wszystkie Oferty telefonii komórkowej oraz sprawdź do kogo najwięcej dzwonisz i z jakiej sieci te osoby mają telefony.

Następnie przejdź się do punktu obsługi i zapytaj o najkorzystniejszą Zestawienie – jeśli dzwonisz dużo do wybranych osób, zapytaj o listę z darmowymi połączeniami do wybranych sieci. Jeśli dzwonisz mało – zapytaj o najtańszy abonament. Nieraz za niewielkie środki można wykupić pakiet tanich, bądź darmowych połączeń – zastanów się również nad taką opcją.

Przy wyborze telefonu warto zwrócić uwagę na taki aspekt jak:

  • typ baterii, okres czasu w jakim bateria pracuje oraz okres czasu ładowania – aspekt zużycia energii potrzebnej do naładowania baterii,
  • o ile lubimy robić zdjęcia aparatem telefonicznym, zwróćmy uwagę na rozdzielczość aparatu,
  • inne dodatki wg uznania.

Pakiet 200, 250 minut wystarcza na wykonanie kilku kilkuminutowych rozmów dziennie.

Jeśli korzystamy bardzo rzadko z telefonu komórkowego a częściej ktoś do nas dzwoni, to możemy się zastanowić nad telefonem na kartę – doładowania raz na 3 miesiące niewielką kwotą doładowania pozwalają utrzymać numer i stanowią doskonałą alternatywę dla telefonów na abonament.

Telefon stacjonarny.

Jeśli chodzi o telefon stacjonarny, to w kryzysowej sytuacji, jeśli korzystamy z internetu, możliwe jest zawieszenie usług telekomunikacyjnych w zakresie usług telefonicznych, natomiast możliwe jest pozostawienie usług internetowych. Zawieszenia takiego dokonuje się na określony okres i usługa taka kosztuje 50 % opłaty abonamentowej miesięcznej płatnej za każdy miesięczny okres – z góry.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *