Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony
:
Gdzie można stosować folie grzejne - foto

Folie grzewcze zyskują coraz większą popularność. To zasługa nie tylko ich zalet, ale również szerokiego zastosowania. Gdzie konkretnie można je zamontować? Pod tym względem nie ma na szczęście wielu ograniczeń.

Czym jest folia grzejna?

Żeby zrozumieć wszechstronność produktu, wystarczy przyjrzeć się jego budowie. To nowoczesna forma ogrzewania przy pomocy promieniowania podczerwonego. Jest ono emitowane z folii PET zawierającej wysokiej jakości węgiel o konkretnych właściwościach oraz masę aluminiową. Stworzone warstwy odpowiadają właśnie za emisję promieni.

Promieniowanie podczerwone – w przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników – nie ogrzewa powietrza, lecz powierzchnię konkretnych przedmiotów i ludzi. W efekcie zapewnia lepszy komfort cieplny oraz zużywaj mniej energii do osiągnięcia tej samej temperatury w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań.

Czy folia grzewcza może być jedynym źródłem ogrzewania?

Jak najbardziej! Wystarczy zakupić folię o odpowiednio dużej mocy. Już 150 W/m² pozwoli nam ogrzać całe pomieszczenie. Oczywiście na rynku można znaleźć też mocniejsze i słabsze modele. Dzięki temu z łatwością da się je dostosować do pokojów o różnym metrażu, przeznaczeniu czy dodatkowych źródłach ogrzewania.

Ogrzewanie folią grzejną w domach

Skoro wiemy już wszystko o foliach, łatwo wywnioskować ich najpopularniejsze zastosowanie. Oczywiście doskonale sprawdzają się w domach i mieszkaniach. Ponieważ odpowiednio mocny produkt może w zupełności zastąpić grzejniki, coraz częściej stosuje się go jako jedyne źródło ciepła. Zwłaszcza że jego montaż nie sprawi nikomu problemów. Dostarczane przez Termofol rozwiązania nadają się do samodzielnego złożenia przy użyciu dołączonego zestawu instalacyjnego.

Folia grzewcza w budynkach firmowych

Własne cztery kąty to niejedyne miejsce, które może skorzystać z dobrodziejstw nowoczesnego systemu. Przestrzenie biurowe, sklepy, kioski czy kancelarie to bardzo dobry przykład zastosowania folii grzejnych. Dzięki nim pracownicy i klienci mają zapewniony komfort przebywania w pomieszczeniach. Co więcej, folia może posłużyć do ogrzewania terrariów czy półek z produktami wymagającymi odpowiedniej temperatury.

Folia grzejna jako sposób na relaks i ochronę zdrowia

Folie przydają się też w branży rekreacyjnej oraz leczniczej. Służą jako kołnierze, pasy, fotele, łóżka lub parawany grzewcze. Zapewniają przyjemne ciepło wydobywające się z każdej strony. Ma ono wpływ na odnawianie się komórek i przynosi ulgę przy dolegliwościach rematycznych. Wspomaga powracanie do zdrowia, a nawet odchudzanie się. W branży rekreacyjnej folie stosuje się najczęściej jako przyjazne, niewidoczne źródło ciepła w estetycznych ośrodkach. Można jednak bez problemu zrobić z ich pomocą saunę na podczerwień, która jest równie przyjemna i skuteczna, co tradycyjna.

W kwestii takiej, jak profesjonalna folia grzejna cena sprawia, że niemal każdy może sobie na nią pozwolić. Zwłaszcza przy skorzystaniu z profesjonalnej oferty. Zachęcamy wobec tego do przyjrzenia się asortymentowi marki Termofol.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

0/100

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.