Ekspres na kapsułki - kiedy zdecydować się na własny - foto

Ekspres na kapsułki – kiedy zdecydować się na własny?

Ekspres na kapsułki to stosunkowo nowe rozwiązanie na rynku. Na tyle już jednak znane, iż znaleźć je możemy właściwie w każdym sklepie z urządzeniami RTV. Ogromna ilość tego typu ekspresów sprawia też, że masz możliwość wyboru i nie musisz ograniczać się wyłącznie do jednego modelu. Jeśli żyjesz w pośpiechu, kochasz kawę i cenisz sobie wygodę, może nadszedł czas, by zakupić własny ekspres na kapsułki?

Czas to pieniądz

Chociaż ekspresy na kapsułki nie są ulubionymi urządzeniami baristów, domowi użytkownicy po prostu je kochają. I nie ma w tym nic dziwnego. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu czasu. Wyobraź sobie, że masz w domu ekspres kolbowy – codziennie rano wypijasz latte, które przygotowujesz sobie ze spienionego mleka i espresso. Zrobienie kawy zajmuje Ci zatem około 5-6 minut, a jeśli ręcznie mielisz kawę nawet więcej. To nie dużo, a jednak dla osoby, która rano się spieszy, może okazać się, że tych minut braknie. I tu do akcji wkracza ekspres na kapsułki. Wystarczy go uruchomić, a nagrzewanie zajmuje tylko kilka sekund, włożyć kapsułki do ekspresu, położyć kubek w odpowiednie miejsce i wcisnąć guzik. Maksymalnie zajmie Ci to minutę. Gdy kawa będzie się robić, możesz udać się do łazienki czy wybrać strój na dzisiaj. Po chwili kawa będzie gotowa. Wygodne, prawda? Ale przede wszystkim bardzo oszczędne w kwestii czasu.

Różnorodność smaku bądź jej brak

Wiele osób uwielbia powtarzalność. Wybiera te same dania w restauracji i te same kawy w kawiarniach. W domowym zaciszu trochę trudniej to osiągnąć, choć i w tej kwestii pomaga nam ekspres na kapsułki. Jeśli oczekujesz spójnego smaku, zawsze tego samego, wystarczy że wybierzesz swoje ulubione kapsułki do kawy i będziesz się ich trzymać. Proces nie różni się niczym na żadnym etapie parzenia kawy. Zawsze jest taki sam, dzięki czemu napój smakować będzie tak samo. Różnica może polegać na zaaplikowaniu innego mleka, ale to przecież zależy od Ciebie. A może jednak wolisz trochę poeksperymentować? Każdy dzień to dla Ciebie inna kawa? W takim razie ekspres na kapsułki jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Różne kapsułki i wiele możliwości ekspresu sprawiają, że dla siebie i swoich gości możesz z łatwością przygotować przeróżne kawy, które zawsze będą smakować doskonale, a ich zaparzenie trwać będzie kilka chwil. Łatwość użytkowania, powtarzalność procesu i naprawdę duża różnorodność smaków do wyboru to ogromne zalety ekspresów kapsułkowych.

Czy to już czas na zakup?

Jeśli uważasz, że to najwyższy czas na zakup ekspresu, przemyśl możliwość kupienia właśnie ekspresu na kapsułki. Twój własny ekspres nie będzie kosztować dużo, bo przecież coraz większa ilość takich urządzeń na rynku sprawia, że ceny spadają. Możesz zatem wybrać rozwiązanie ekonomiczne lub bardziej ekskluzywne, w zależności od tego, czego potrzebujesz. Do tego dochodzi jeszcze koszt kapsułek. Tak samo, jak przy kupowaniu kawy, tutaj możesz znaleźć wersje tańsze i droższe, a nawet kawową subskrypcję, która umożliwia otrzymywanie na czas wyznaczonych przez Ciebie ilości kawy. Pomysłowe, prawda?

Tak, to najwyższy czas na sprawienie sobie ekspresu. Jeśli uważasz, że wygoda i smak kawy powinny zawsze być na pierwszym miejscu, ekspres na kapsułki będzie idealnym wyborem.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena 3 / 5. Licznik oceny: 2

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?