Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony
:

Czysty kod. Kurs video. Pisz przejrzyściej, efektywniej i SOLIDniej

Czysty kod. Kurs video. Pisz przejrzyściej, efektywniej i SOLIDniejOpis polecanego kursu wideo:

()

Tytuł: Czysty kod. Kurs video. Pisz przejrzyściej, efektywniej i SOLIDniej

Obierz kurs na… tworzenie czystego kodu

Jest wysoce prawdopodobne, że termin czysty kod nie jest Ci obcy. Może pamiętasz na przykład z rozmowy o pracę pytania o to, jak rozumiesz pojęcia: clean code, pokrycie kodu testami, SOLID, DRY, code smell itd. A może nawet poproszono Cię o napisanie fragmentu kodu, by zademonstrować znajomość tych pojęć w praktyce. Jeśli czujesz lub wiesz po takim spotkaniu, że zabrakło Ci w tym zakresie nieco wiedzy i umiejętności – proponowany przez nas kurs jest właśnie dla Ciebie! Dzięki niemu szybko uzupełnisz swoje umiejętności i przygotujesz się… nie tylko do rozmowy kwalifikacyjnej!

Programista bowiem odpowiada za coś więcej niż tylko pisanie kodu spełniającego wymagania biznesowe. Jego kod musi być dodatkowo tworzony zgodnie z przyjętym w zespole code style, w sposób, który zagwarantuje jego efektywne utrzymanie. Code review, statyczna analiza kodu, quality gate – z tymi terminami będziesz mieć coraz częściej do czynienia w swojej pracy. Są one związane z kontrolą jakości kodu, ale przyjęte w tym celu kryteria różnią się w zależności od zespołu programistycznego (na przykład w niektórych DRY może być zabroniony, w innych preferowane będzie podejście WET). Omawiane podczas szkolenia tematy wykorzystasz więc w swojej praktyce zawodowej. Każde zagadnienie uzupełniamy ćwiczeniem. Dzięki temu możesz samodzielnie przećwiczyć nabywaną umiejętność, a następnie wykorzystywać ją w realizacji codziennych zadań.

Co Cię czeka w trakcie naszego profesjonalnego szkolenia

W trakcie nauki z naszym kursem:

  • Poznasz elementy code style
  • Nauczysz się konfigurowania code style w Intellij
  • Wymusisz weryfikację zasad na poziomie budowania projektu poprzez dodanie checkstyle
  • Rozeznasz się w plusach i minusach stosowania testów
  • Dowiesz się, jak wykorzystać testy jako dokumentację kodu
  • Będziesz identyfikować naruszenia DRY i je eliminować
  • Przekonasz się, jakich technik używa się do eliminowania naruszenia SRP

Co więcej…

  • Podczas szkolenia poznasz znaczenie interfejsów i dependency injection

Czysty kod. Kurs video. Pisz przejrzyściej, efektywniej i SOLIDniej został przygotowany dla odbiorcy znającego zagadnienie na poziomie podstawowym. By w pełni skorzystać ze szkolenia, dobrze jest znać Javę i Maven, a podczas praktykowania przyda się dodatkowo znajomość Gita.
Jakość w zależności od środowiska

Programista, aby mógł dostarczyć kod spełniający szereg oczekiwań, musi podnosić swoje kwalifikacje. Nie wystarczy dobra znajomość języka programowania. Oczywiście, to podstawa, ale właśnie – zaledwie punkt wyjścia. Istnieje szereg obszarów, w których trzeba się w miarę swobodnie poruszać. Będą to różnego rodzaju protokoły, frameworki i narzędzia, jakie powinien opanować programista, by dostarczać produkt oczekiwany przez klienta, a wcześniej – przez kolegów z zespołu programistycznego. Wśród dodatkowych elementów, jakie należy opanować, aby wytwarzać oczekiwane oprogramowanie, są różnego rodzaju techniki, które pozwalają budować kod dobrej jakości. Spektrum tych technik będzie szerokie, ponieważ jakość jest czynnikiem subiektywnym: to organizacja decyduje, które elementy są składowymi definiującymi oczekiwaną jakość.

Dowiedz się więcej na temat ceny, poznaj opinie na temat kursu video, pt: Czysty kod. Kurs video. Pisz przejrzyściej, efektywniej i SOLIDniej

Info

Autor: Anna Książek
Data wydania: 2022-03-21
Kategoria: Inne – Programowanie
Cena detaliczna: sprawdź cenę oraz czy kurs jest w promocji

Kup teraz Kurs Wideo Czysty kod. Kurs video. Pisz przejrzyściej, efektywniej i SOLIDniej – po kliknięciu w przycisk zostaniesz przeniesiony do sklepu online.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.