Czy Emeryt może starać się o pożyczkę? Pożyczka dla Emeryta

Podziel się:
()

Czy Emeryt może starać się o pożyczkę? Będąc na zasłużonej emeryturze, masz zapewne więcej czasu. Możliwości jego zagospodarowania jest wiele. Prace w ogrodzie, wyjazdy zagraniczne, czytanie powieści i prace w kuchni. Być może przydadzą się nowe narzędzia, dofinansowanie do wyjazdu lub nowy sprzęt kuchenny. Co zrobić, gdy emerytura jest zbyt mała aby zapewnić środki na nowe zakupy. I zaczynasz wtedy poszukiwania firmy pożyczkowej, która zapewni ci możliwość sfinansowania powyższych. Na co zwrócić uwagę? Czy Ty jako emeryt, możesz starać się o pożyczkę? Czy pożyczka dla emeryta jest dostępna?

Czy Emeryt może starać się o pożyczkę? Jaka pożyczka dla Emeryta – ogólne wiadomości

Emeryt może starać się o pożyczkę pozabankową tak samo jak każdy inny klient. Musi złożyć wniosek o pożyczkę i posiadać zdolność do spłaty pożyczki, chwilówki wraz z odsetkami i pozostałymi kosztami w określonych umową terminach.

Aby uzyskać pożyczkę online dla emeryta, emeryt powinien:

  • móc obsłużyć formularz elektroniczny w którym poda wymagane informacje oraz w razie czego
  • móc potwierdzić, że uzyskuje dochód z tytułu emerytury przedstawiając stosowne zaświadczenie w postaci ostatniego odcinka emerytury, bądź wydruku z konta z wpływem emerytury lub decyzją o rewaloryzacji emerytury lub decyzją o przyznaniu emerytury.
  • posiadać telefon komórkowy na abonament i być jego właścicielem,
  • posiadać numer konta osobistego, na który w przypadku decyzji pozytywnej w sprawie przyznania pożyczki , zostaną przelane środki z pożyczki.

Pożyczka dla Emeryta – szczególne przypadki

Czasem może się zdarzyć, że firma pożyczkowa w swoich regulaminach zawrze obwarowania, że pożyczka może być udzielona osobie fizycznej mieszczącej się w określonych granicach wiekowych. Należy przed złożeniem wniosku zapoznać się z wymogami firmy pożyczkowej, przeglądając na stronie internetowej:

  1. Najczęściej zadawane pytania (faq),
  2. dostępne regulaminy pożyczki
  3. dodatkowe informacje.

Tam zostały spisane wszelkie dodatkowe wymogi, które także emeryt musi spełnić, by starać się o pożyczkę. Będą to zazwyczaj w szczególności takie obwarowania jak m.in.:

  • zdolność do spłaty zadłużenia, którą oblicza firma pożyczkowa,
  • brak negatywnych wpisów w BIK, BIG i KRD – czyli pozytywna historia w Bazach,

Oznacza to, że emeryt, tak jak każdy inny może starać się o pożyczkę, ale pożyczka dla emeryta jest obwarowana takimi samymi wymogami jak udzielana każdemu innemu człowiekowi.

Pożyczka dla emeryta może zostać przeznaczona na dowolny cel.

Czy Emeryt może starać się o pożyczkę? – podsumowanie

Emeryt tak jak każdy może starać się o pożyczkę pozabankową. Jednak z uwagi na dostępność tej formy pozyskania środków powinien skalkulować również samodzielnie czy będzie w stanie ją regularnie spłacać.

Należy pamiętać, że ta forma pożyczki jest często droższa aniżeli kredyt bankowy i może bardziej obciążyć budżet domowy emeryta. Pożyczkę przez internet należy zaciągnąć bezpiecznie.

Sprawdź oferty chwilówek 2019

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

admin
admin

No Comments

Write a Reply or Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *