Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony
:

Cisco CCNA 200-301. Kurs video. Administrowanie urządzeniami Cisco. Część 2

Cisco CCNA 200-301. Kurs video. Administrowanie urządzeniami Cisco. Część 2Opis polecanego kursu wideo:

()

Tytuł: Cisco CCNA 200-301. Kurs video. Administrowanie urządzeniami Cisco. Część 2

Obierz kurs na… Cisco!

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez sieci komputerowych. Są obecne wszędzie i stają się coraz bardziej potrzebne, między innymi za sprawą rozwoju sieci komórkowych. Technologia 5G, internet rzeczy i inne wynalazki ułatwiające nasze codzienne funkcjonowanie wymagają coraz lepszych, szybszych i wydajniejszych sieci. Co więcej, sieć musi być inteligentna i reagować na zmieniające się warunki. Właśnie dlatego trzeba ją poznać od podszewki, aby dobrze nią administrować. Ważne jest zrozumienie podstaw i sposobu działania, przekazywania ramek i pakietów. Administrator musi wiedzieć, czego się spodziewać w przypadku włączenia danej funkcjonalności, musi umieć tym wszystkim zarządzać i zapewniać bezpieczeństwo przekazu danych. Tego wszystkiego można się nauczyć podczas trzyczęściowego cyklu Cisco CCNA 200-301. Kurs video. Administrowanie urządzeniami Cisco. Część 2.

Administrowanie sieciami komputerowymi to konkretna praca na prawdziwych urządzeniach w istniejącej sieci. Każdy administrator musi wiedzieć, jak uruchomić tę sieć, zarządzać nią, zabezpieczać ją oraz jej używać. To bardzo odpowiedzialne zadanie, gdyż rzeczywisty końcowy użytkownik sieci posiada określone potrzeby związane z dostępem do niej i z jej parametrami. Administrator musi mu ułatwić skorzystanie z możliwości sieci. Administrowanie urządzeniami obejmuje umiejętność wdrożenia danej technologii w firmie, ale też rozwój tej technologii i dostosowanie jej do potrzeb określonego przedsiębiorstwa. Te potrzeby mogą być bardzo różne w zależności od specyfiki firmy i jej profilu biznesowego.

Szkolenie Cisco CCNA 200-301. Kurs video. Administrowanie urządzeniami Cisco. Część 2 wprowadzi Cię w świat technologii Cisco. Z tej części dowiesz się wszystkiego, co bezwzględnie powinien wiedzieć każdy administrator sieci. By pełnić tę funkcję, musisz poznać teorię konieczną do zrozumienia działania sieci, a uzbrojony w tę wiedzę, będziesz mógł wyruszyć do krainy praktyki.

W pozostałych częściach cyklu znajdziesz materiał dotyczący podstaw sieci komputerowych (część pierwsza) oraz administrowania bezpieczeństwem sieci (część trzecia). Dopiero całość stanowi kompletne kompendium wiedzy potrzebnej do zdania egzaminu CCNA 200-301.

Potraktuj tę część jako wędrówkę po ekscytującym labiryncie sieci komputerowych.

Czego nauczysz się podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

  • Nauczysz się konfigurować sieci VLAN oraz interfejsy trunk.
  • Dowiesz się, jak stosować protokół VTP.
  • Poznasz zasady administrowania funkcjonalnością STP oraz konfiguracji pochodnych protokołu STP.
  • Zrozumiesz, na czym polega zabezpieczanie dostępu do sieci LAN za pomocą funkcjonalności Port Security.
  • Skonfigurujesz serwer DHCP na routerze.
  • Odkryjesz sposób przesyłania zapytań przez sieć WAN.

Cisco CCNA 200-301. Kurs video. Administrowanie urządzeniami Cisco. Część 2 zakończysz na poziomie podstawowym, z wiedzą pozwalającą na samodzielne utworzenie działającej sieci i zapewnienie jej stabilnego działania. Część druga pozwoli Ci zdobyć wiedzę na temat podstawowej konfiguracji routera, a także konfiguracji routingu statycznego oraz tras domyślnych. Dowiesz się, jak skonfigurować protokół RIP w wersji pierwszej oraz drugiej, a następnie protokół OSPF w jednym obszarze, w wielu obszarach oraz w routingu w sieciach wielodostępowych. Kolejnym krokiem będzie zaznajomienie się z technologiami NAT oraz PAT, by podłączyć swoją sieć do internetu, i konfiguracja przełączników warstwy 3.

W tej części poznasz zasady zarządzania urządzeniami składającymi się na sieć i ustawiania sensownych parametrów sieci, optymalnie dostosowanych do jej codziennych zadań. Najpierw ustawisz sieć lokalną, a potem zajmiesz się kwestiami związanymi z routingiem i ustanawianiem połączeń między sieciami, by stworzyć z nich większą strukturę.

Podłącz, przełącz, dopasuj

Materiał drugiej części Cisco CCNA 200-301. Kurs video. Administrowanie urządzeniami Cisco. Część 2.zawiera kompleksowe omówienie tematyki związanej z przygotowaniem się do zdania egzaminu certyfikującego Cisco CCNA 200-301 oraz daje praktyczną wiedzę z zakresu konfiguracji urządzeń Cisco. Wszelkie urządzenia, przełączniki, ustawienia i dostępy przestaną być dla Ciebie czarną magią, gdy na własne oczy zobaczysz, jak co działa. Szczegółowe informacje dotyczące tworzenia i konfigurowania podsieci na konkretnych urządzeniach, by ostatecznie za pomocą protokołów routingu zapewnić komunikację pomiędzy tymi podsieciami, będą stanowić dla Ciebie nieocenioną pomoc, gdy spróbujesz wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Co więcej, będzie to dla Ciebie kolejna okazja, by pogłębić wiedzę na temat zagadnień poruszanych w pierwszej części kursu.

Naucz się administrować sieciami komputerowymi i przekonaj się na własnej skórze, jak wygląda praca rzetelnego administratora. Zabezpiecz sieć i dokonaj znacznego postępu w zakresie wielkości sieci, którymi przyjdzie Ci administrować.

Wśród kabli i routerów

Musisz świetnie orientować się wśród kabli, routerów i innych urządzeń, wśród których przeciętny użytkownik sieci by się zgubił. Sieć bez administratora jest całkowicie bezużyteczna, a końcowy użytkownik nawet nie wyobraża sobie, jak trudno jest skonfigurować całość tak, żeby działała bezawaryjnie i racjonalnie. Tylko ktoś, kto wie, w których miejscach może pojawić się problem i jak rozładować „korki sieciowe”, może przeprowadzić dane przez sieć i zapewnić ich bezpieczny przesył. Co więcej, musi także przewidywać, do czego ta sieć będzie służyć i co okaże się najistotniejsze dla jej użytkowników. W centrum każdej sieci jest człowiek: jego zamysł, umiejętności i wyobraźnia. Jeśli chcesz być doskonałym administratorem, musisz zbadać wszystkie kwestie poruszane podczas tego szkolenia, ale przede wszystkim musisz wyobrazić sobie, jak to wszystko harmonijnie współdziała. Tego nie da się zrobić teoretycznie: musisz to poczuć na własnej skórze. Eksperymentuj, myśl i twórz własne rozwiązania!

Dowiedz się więcej na temat ceny, poznaj opinie na temat kursu video, pt: Cisco CCNA 200-301. Kurs video. Administrowanie urządzeniami Cisco. Część 2

Info

Autor: Adam Józefiok
Data wydania: 2020-11-12
Kategoria: Cisco
Cena detaliczna: sprawdź cenę oraz czy kurs jest w promocji

Kup teraz Kurs Wideo Cisco CCNA 200-301. Kurs video. Administrowanie urządzeniami Cisco. Część 2 – po kliknięciu w przycisk zostaniesz przeniesiony do sklepu online.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.