Przejdź do treści Przejdź do paska bocznego Przejście do dolnej stopki strony
:

Bash. Techniki zaawansowane. Kurs video. Zostań administratorem systemów IT

Przybliżony czas czytania: 3 minut
()

Tytuł: Bash. Techniki zaawansowane. Kurs video. Zostań administratorem systemów IT

Bash. Techniki zaawansowane. Kurs video. Zostań administratorem systemów ITOpis polecanego kursu wideo:

Kup teraz

Dowiedz się więcej na temat ceny, poznaj opinie na temat kursu video, pt: Bash. Techniki zaawansowane. Kurs video. Zostań administratorem systemów IT

Obierz kurs na… usprawnienie pracy w Bashu

Myślisz: „najpopularniejsza powłoka dostępna w systemach Linux”, mówisz: „Bash”. I masz rację, bo z tą wielokrotnie domyślną powłoką Linuksa spotyka się już początkujący programista, który dopiero zaczyna przygodę z tym systemem operacyjnym. Praktycznie nie ma możliwości, by ktoś, kto pracuje z systemami z rodziny uniksowej, na dzień dobry nie natknął się na Basha… Z tym że z tą powłoką pracuje się nie tylko na dzień dobry, ale także i na dobry wieczór, a nawet na dobranoc – używają jej bowiem nie tylko programiści startujący w zawodzie, lecz również ci znacznie zaawansowani. Niemal każdy, kto administruje systemem Linux.

Dlatego też, jeśli masz doświadczenie w pracy w IT, a zwłaszcza jeśli przyswoiłeś bazowe informacje dotyczące powłoki Bash – ten kurs jest dla Ciebie! Bash przyda Ci się bowiem czy to podczas pisania autorskich aplikacji, czy to do tworzenia skryptów służących zautomatyzowaniu własnej pracy. Znajomość zaawansowanych zagadnień okołobashowych, narzędzi i rozszerzeń, jakie oferuje Bash, mogą się okazać istotną przewagą, gdy będziesz się starać na przykład o pracę administratora systemów informatycznych, administratora systemów Linux lub DevOps.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Kurs pozwoli Ci:

  • Poznać tematy związane z systemem Linux (skupiamy się na Ubuntu).
  • Opanować programowanie w języku skryptowym Bash.
  • Nauczyć się automatyzowania zadań i pisania skryptów w Bashu.
  • Dowiedzieć się, jak się obsługuje narzędzia języka AWK, sed oraz inne służące parsowaniu i obróbce tekstu.

Co więcej…

  • Ukończywszy szkolenie, będziesz bogatszy o znajomość technik pracy z terminalem i w terminalu.

Bash. Techniki zaawansowane. Kurs video. Zostań administratorem systemów IT jest przeznaczony dla programisty, który miał wcześniej do czynienia z językiem skryptowym Bash i zna go na poziomie podstawowym. Szkolenie bowiem porusza zagadnienia zaawansowane, których nie sposób opanować bez przyswojenia bazowej wiedzy i elementarnych umiejętności.

Bash, AWK, sed

Bash to jedna z najpopularniejszych powłok systemów uniksowych. Stanowi powłokę domyślną w większości dystrybucji systemu GNU/Linux, a także w systemie macOS od wersji 10.3 do 10.14 [1; istnieją też wersje dla większości systemów uniksowych. Bash jest również domyślną powłoką w środowisku Cygwin i MinGW dla systemów Win32. Z Bashem bezpośrednio wiąże się interpretowany język programowania AWK, który pojawia się w tym kursie. Główną funkcją tego języka jest wyszukiwanie i przetwarzanie wzorców w plikach lub strumieniach danych. Jego nazwa to równocześnie nazwa programu – początkowo dostępnego dla systemów operacyjnych będących pochodnymi UNIX-a, obecnie także na inne platformy. AWK jest językiem, który w znacznym stopniu wykorzystuje tablice asocjacyjne, stringi i wyrażenia regularne. W ramach kursu będziemy się posługiwać również edytorem sed, czyli rodzajem edytora strumieniowego, który występuje w zestawie komend systemów uniksowych, a służy do przetwarzania tekstu. Łączy prostotę z szeroką gamą możliwości. Znajduje też zastosowanie przy pisaniu programów konwertujących. Ciekawostka: sed jest językiem programowania zupełnym w rozumieniu Turinga.

Dowiedz się więcej na temat ceny, poznaj opinie na temat kursu video, pt: Bash. Techniki zaawansowane. Kurs video. Zostań administratorem systemów IT

Info

Autor: Piotr Kośka
Data wydania: 2021-08-10
Kategoria: Linux
Cena detaliczna: sprawdź cenę oraz czy kurs jest w promocji

Kup teraz Kurs Wideo Bash. Techniki zaawansowane. Kurs video. Zostań administratorem systemów IT – po kliknięciu w przycisk zostaniesz przeniesiony do sklepu online.

Jak bardzo użyteczny jest ten post?

Kliknij na 5 gwiazdek aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Licznik oceny:

Brak ocen! Bądź pierwszy i oceń!

Jako, że ten post był dla Ciebie użyteczny!

Dołącz do nas w Social Media!

Przykro nam, że ten post nie był dla Ciebie użyteczny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam co możemy dla Ciebie zrobić, aby ten post był bardziej użyteczny?

Zostaw komentarz

0/100

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.